Agnieszka Jeż najlepsza w biegu przełajowym na 9 kilometrów

W Bytomiu odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym na 9 kilometrów im. st. sierż. Marka Sienickiego. W kategorii kobiet ze służb mundurowych wygrała reprezentantka częstochowskiej Straży Miejskiej Agnieszka Jeż, która tym samym obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla częstochowskiej strażniczki miejskiej. Pod koniec kwietnia w Częstochowie Agnieszka Jeż triumfowała w IX Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który był organizowany przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie. Był to dla Agnieszki Jeż czwarty triumf z rzędu w tej imprezie.

Tym razem częstochowska strażniczka miejska swoją bardzo dobrą formę potwierdziła w biegu na 9 kilometrów w Bytomiu, gdzie w środę wygrała III Wojewódzkie Mistrzostwa Polski w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Zawody odbyły się w Dolomitach Sportowej Doliny w Bytomiu. Uczestnicy biegli m.in. przez rezerwat przyrody Segiet.

Agnieszka Jeż w kategorii kobiet ze służb mundurowych wygrała III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego z czasem 38 minut i 30 sekund. Na podium wyprzedziła policjantki z KMP Katowice i KPP Lubliniec. W kategorii open, gdzie biegli również mężczyźni, częstochowska strażniczka miejska przybiegła na 33. miejscu na 204 sklasyfikowanych uczestników.