Ze Stargardu na tarczy! Wysoka porażka Skry

Piłkarze Skry Częstochowa minionej soboty z pewnością nie zaliczą do udanych. Częstochowianie przegrali wysoko, bo aż 0:3 w Stargardzie z Błękitnymi.

Mimo porażki podopieczni Pawła Ściebury utrzymali 11. miejsce w tabeli i tylko kataklizm mógłby sprawić, że Skra nie utrzyma się w II lidze. Obecnie na strefą spadkową częstochowianie mają siedem punktów przewagi. Jeśli Siarka Tarnobrzeg przegra dziś z Górnikiem Łęczna (mecz o 17.00), to o 19.00 częstochowianie będą mogli już postawić stempel na utrzymaniu.

Pierwsza połowa meczu była niezwykle wyrównana, a obie drużyny były blisko strzelenia bramki, lecz za każdym razem na posterunku stawał golkiper Błękitnych oraz Skry. Piłkarze do szatni schodzili przy bezbramkowym remisie. A duży niedosyt mogła mieć drużyna spod Jasnej Góry, która za sprawą Piotra Noconia oraz Michała Kiecy miała swoje szanse na gola. Druga połowa to już pełna dominacja gospodarzy, którzy wynik otworzyli w 49. minucie, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Brzeziański, który pokonał Mikołaja Biegańskiego strzałem z rzutu wolnego. Skra próbowała odpowiedzieć na straconą bramkę, ale nie była w stanie zagrozić bramce Błękitnych, którzy mieli ochotę na więcej bramek. Wynik w 86. minucie podwyższył Adrian Kwiatkowski strzałem głową, a cztery minuty później wynik meczu ustalił Filip Karmański, uderzając po ziemi zza pola karnego.

Błękitni Stargard – Skra 3:0 (0:0)

Bramki:
1:0 Przemysław Brzeziański (z wolnego) 49.
2:0 Adrian Kwiatkowski 86.
3:0 Filip Karmański 90.

Błękitni Stargard:
Rzepecki – Szrek, Baranowski, Błyszko, Rogala – M. Kwiatkowski, Shimmura, Cywiński, A. Kwiatkowski (93. Sitkowski) – Brzeziański (89. Starzycki), Kurbiel (72. Karmański Ż)
Skra Częstochowa:
Biegański – Skowron (80. Niedbała), Błaszkiewicz, Poprawa, Obuchowski – Kieca (68. Napora), Zalewski (75. Siwek), Olejnik, Marek Ż – Nocoń – Nowak