Wyjazdy zmorą Skry. Kolejna porażka na terenie rywala

Wyjazdowe problemy Skry Częstochowa trwają dalej. „Skrzacy” w meczu 23. kolejki III ligi przegrali z rezerwami Górnika Zabrze 1:3.

Początek spotkania był prawdziwą wymianą ciosów. Oba zespoły grały ofensywnie, co przełożyło się na sytuacje podbramkowe. Jednak ani Górnik, ani Skra nie ustabilizowała celownika. Świetną okazję do otwarcia wyniku spotkania Skra miała w 14. minucie, kiedy po faulu na Dawidzie Niedbale, sędzia podyktował jedenastkę. Rzutu karnego na bramkę nie zamienił jednak Mateusz Woldan, którego wyczuł golkiper Górnika. Kłopoty drużyny Pawła Ściebury zaczęły się kilka minut później, kiedy po błędzie Sławomira Ogłazy sytuację próbował ratować bramkarz Skry – Łukasz Krzczuk. Interwencja Krzczuka się jednak nie powiodła, a sędzia oprócz rzutu karnego dla gospodarzy, bramkarzowi „Skrzaków” pokazał czerwoną kartkę. Górnik wykorzystał okazję i objął prowadzenie. Skra mimo gry w osłabieniu miała dogodne sytuacje do tego, by odrobić straty, ale piłka nie chciała wpaść do bramki zabrzan.

Druga część spotkania znacznie lepiej rozpoczęła się dla Górnika za sprawą bramki Łukasza Grendala. Ten gol mógł podciąć skrzydła piłkarzom Skry, ale dzięki bramce Piotra Noconia z rzutu wolnego częstochowianie wrócili do gry. Sztab szkoleniowy „Skrzaków” zdecydował się na ofensywne ustawienie zespołu, ale kolejne bramki dla drużyny spod Jasnej Góry już nie padły. W ostatniej minucie Górnik wykorzystał jedną z kontr i ustalił wynik meczu.

Skra mimo porażki utrzymała się na 3. miejscu w tabeli i dzięki potknięciom rywala ma tyle samo punktów (40) co Stal Brzeg i dwa mniej niż KS Polkowice.

Górnik II Zabrze – Skra 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Urynowicz  (19.), 2:0 Grendal (50.), 2:1 Nocoń (53. z  wolnego), 3:1 Urynowicz (94.)

Górnik: Bielica – Wenglorz,  Szeweluhin (ż), Surowiec, Kulanek, Kamiński, Ściślak,  Ambrosiewic (ż), Smuga (65. Kubica), Grendal, Urynowicz.

Skra: Krzczuk (cz) – Napora, Woldan, Holik, Obuchowski – Niedbała (80. Błaszkiewicz), Ogłaza (75. Rogala), Musiał (ż, 58. Nowak), Tomczyk (19. Kosut)  – Nocoń – Rumin