Ważna wygrana Częstochowianki

Mimo wyraźnie przegranej pierwszej partii podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha zdołały na własnym boisku pokonać Karpaty Krosno 3:1.

Pisząc o własnym boisku użyliśmy skrótu myślowego, bowiem wyjątkowo mecz naszych zawodniczek odbył się w sali przy ulicy Jasnogórskiej. Wszystko przez to, że Hala Częstochowa była już zarezerwowana na inne wydarzenie.

Gra na innym obiekcie być może przełożyła się na postawę naszych zawodniczek w secie otwarcia, który od początku toczył się pod dyktando ekipy z Krosna. Rywalki od początku narzuciły swój styl gry i konsekwentnie budowały przewagę ostatecznie wygrywając różnicą aż dziesięciu punktów.

Po zmianie stron gra Częstochowianki diametralnie się odmieniła. W drużynie spod Jasnej Góry lepiej zaczęła funkcjonować zagrywka, a odrzucone od siatki przeciwniczki miały bardzo duże problemy z przebiciem się przez blok gospodyń. Dzięki skutecznej grze w tych elementach nasze zawodniczki doprowadziły do wyrównania 1:1.

Trzeci set rozpoczął się po myśli Karpat – prowadzenie 4:0. Jak się okazało był to chwilowy kryzys częstochowianek, które najpierw odrobiły straty, a następnie same zbudowały pokaźną przewagę ostatecznie pewnie wygrywając 25:17.

Ostatni set również padł łupem podopiecznych trenera Stelmacha. Nasze siatkarki od początku prowadziły kilkoma punktami. Sytuację próbował ratować szkoleniowiec przyjezdnych Dominik Stanisławczyk, ale ani przerwy na żądanie, ani roszady w składzie nie przyniosły rezultatu. Spotkanie skutecznym atakiem zakończyła Hanna Łukasiewicz, która także została MVP meczu. Najwięcej punktów dla Galerii Jurajska Częstochowianka Częstochowa zdobyła z kolei Oliwia Sieradzka (19).

Po 20. rozegranych spotkaniach nasze zawodniczki plasują się na 4. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 39 punktów. W najbliższym spotkaniu Częstochowianka zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Przeciwniczki plasują się 9. lokacie i zgromadziły 26 oczek, jednak Stal rozegrała jedno spotkanie więcej od naszej drużyny.

(15:25, 25:19, 25:17, 25:20)