W derbach AZS-ów lepszy Olsztyn od Częstochowy

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa zostały rozegrane derby AZS-ów. Wygrali siatkarze z Olsztyna, którzy pokonali częstochowian 3:0.

Początek meczu to zdecydowana przewaga AZS-u Olsztyn. Goście prowadzili 8:2 i do końca seta kontrolowali wydarzenia na boisku.

Zdecydowanie więcej walki było w drugiej i trzeciej partii. Olsztynianie prowadzili 10:7 i 12:7. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza walczyli jednak i zniwelowali straty na 16:18 i 23:24. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Wygrali 25:23 i prowadzili już 2:0 w setach.

Piaty zespół w tabeli Plus Ligi potwierdził swoja wysoką formę również w trzecim secie. Goście szybko odskoczyli na 5:1. Przy stanie 17:13 dla olsztynian częstochowianie odrobili straty na 16:17. W końcówce było też jeszcze 21:22, ale kolejne punkty zdobyli goście. Wygrali 25:22 i cały mecz 3:0.

Dzięki wygranej w Częstochowie olsztynianie zrównali się punktami z czwartą w tabeli PL Skrą Bełchatów. Obydwa zespoły mają po 44 punkty. Prowadzi ZAKSA 51 punktów. AZS Częstochowa po 20 kolejkach ma na koncie 10 punktów i zajmuje 16. miejsce.