Udany start Częstochowianki. Wygrały bez straty seta!

W minioną niedzielę siatkarki KS Częstochowianki zainaugurowały sezon 2017/2018. Podopieczne Anity Krzyczmonik zanotowały pierwsze zwycięstwo, wygrywając z TKS-em Tychy 3:0.

W pierwszym secie spotkania częstochowskie siatkarki kontrolowały przebieg gry i nie pozwoliły rywalkom zniwelować uzyskanej przewagi. Ostatecznie wygrały premierową partię 25:20. Druga odsłona spotkania przyniosła sporo emocji. Częstochowianka prowadziła 20:17 i kiedy wydawało się, że dowiezie prowadzenie do końca seta, TKS Ekobet Tychy doprowadził do wyrównania. Gra toczyła się na przewagi, ale więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Anity Krzyczmonik, które wygrały 27:25. Mimo dwóch ciosów zadanych przez „Czankę”, rywalki wierzyły, że losy spotkania da się odwrócić. Częstochowianki wykorzystały jednak swoje doświadczenie i w trudnych momentach setów potrafiły przechylić szalę na swoją stronę, dzięki czemu triumfowały 3:0.

– Uważam, że zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie. TKS Tychy okazały się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Cieszymy się, że nowy sezon zaczynamy od zwycięstwa za trzy punkty, ale pozytywne jest również to, że nie przegrałyśmy żadnego seta – podsumowała spotkanie siatkarka częstochowskiej drużyny, Angela Mroczek.
Następne spotkanie KS Częstochowianka rozegra w najbliższą środę w Katowicach, z miejscowym Sokołem. Początek meczu o godzinie 16.00.
TKS Ekobet Tychy – KS Częstochowianka 0:3 (20:25, 25:27, 22:25)
KS Częstochowianka: Siuda, Hajduk, Lipińska, Kurek, Zych, Mroczek, Fujarska, Rygalik, Sagan, Warczygłowa, Kupiec, Sobczak, Kasprzyk (L) i Fudali (L).