Udane starty zawodników CKS-u Budowlani

Stadion Śląski był miejscem, gdzie w ostatnią niedzielę rozegrany był I Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny. W imprezie tej wystartowało ponad dwudziestu zawodników CKS Budowlani Częstochowa.

Najlepiej z lekkoatletów CKS-u zaprezentował się Michał Piątek, który na dystansie 1500 m wygrał rywalizację w kategorii U-18. Jego wynik (4:04,18) to nowy rekord życiowy i najlepszy w tym roku wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Nina Muszyńska startując na 400 m uzyskała 60,29 s i zajęła 3 miejsce w kategorii U-18. Trzecie miejsce w skoku wzwyż w kategorii U-20 zajął Filip Felski, który pokonał poprzeczkę na wysokości 190 cm. Startujący po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Karol Sowa w biegu na 100 m zajął w finale 5 miejsce wynikiem 11,25 s. Piąte miejsce w finale 100 metrów zajęła również Magdalena Brendel uzyskując w eliminacjach wynik 12,29 a w finale – 12,37 s. W klasyfikacji ogólnej na 1500 6 miejsce zajął Oliwier Mutwil – 4:02.60, a Rafał Formicki był 7 z wynikiem – 4:03,51. Natomiast Jakub Mrożek w rywalizacji w kategorii U-20 uplasował się na 8 miejscu z nowym rekordem życiowym 4:08,99 min.