Tylko jeden medal Lwów Unimot na ME w speedrowerze w Anglii

Tylko z jednym medalem wracają z mistrzostw Europy w speedrowerze zawodnicy Lwów Unimot Częstochowa. Srebrnym medalem i wicemistrzostwem Europy może pochwalić się Mateusz Radomski.

Radomski medal zdobył w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Reprezentacja Polski zajęła w nich drugie miejsce z dorobkiem 42 punktów. Wygrali Anglicy (49 punktów). Radomski dla Polaków zdobył 10 punktów (2,2,3,3).

Radomski znalazł się też w gronie 16 najlepszych juniorów Europy. Niestety, ale w finale IMEJ nie odegrał czołowej roli. Zdobył 13 punktów (4,4,2,2,1) co dało mu ostatecznie 8. miejsce w turnieju i w Europie.

Srebrny medal Radomskiego to jedyny krążek, który wywalczyli częstochowianie w Anglii. Głównym faworytem do medalu w IME seniorów był Marcin Szymańki. Aktualny indywidualny mistrz Polski, brązowy indywidualny mistrz świata bardzo dobrze jeździł w eliminacjach. W finale IME seniorów już tak dobrze nie było. „Martinez” uzbierał 14 punktów co dało mu dopiero 5. miejsce w turnieju. W gronie 16 najlepszych znalazł się też kolejny z zawodników Lwów Maciej Ganczarek. Ganczarek w finale IME zajął 8. pozycję z 13 punktami.

– Inaczej wyobrażaliśmy sobie te mistrzostwa Europy – mówi dla Radia Fon prezes Lwów Unimot Częstochowa Janusz Danek, który w Anglii był też sędzią. – Mamy tylko jeden medal Mateusza Radomskiego. Liczyliśmy na więcej. Mieliśmy sporego pecha, ale co nas nie zabije to nas wzmocni.