Szybki mecz siatkarek Częstochowianki. Ograły Sokoła Katowice w trzech setach. Wygrał też LKPS Borowno

Zgodnie z planem siatkarki KS Częstochowianki pokonały w sobotę Sokoła Katowice i zdobyły trzy cenne punkty. Ze zwycięstwa cieszyli się też siatkarze LKPS-u Borowno.

Drużynę prowadziła trener Anita Feć-Krzyczmonik. Częstochowskie siatkarki nie miały większych problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli Sokoła. Jedynie pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się po grze na przewagi 26:24.

W dwóch kolejnych partiach częstochowskie zawodniczki były już zdecydowanie lepsze. Dobrze grały w ataku, nieźle serwowały i zasłużenie zdobyły trzy punkty.

– Cieszę się, że w tym spotkaniu naszym zawodniczkom udało się utrzymać koncentrację przez cały mecz – mówi dla Radio FON trener KS Częstochowianki Anita Feć-Krzyczmonik. – Przed meczem wiadomo było, że to my będziemy faworytem. Dziewczyny zagrały spokojnie i taktycznie. Grały wszystkie zawodniczki z młodziczką Matyldą Grabowską. Mamy kolejne zwycięstwo i myślimy już o następnym meczu.

Po 7 rozegranych meczach w II lidze (grupa 2) KS Częstochowianka ma na koncie 14 punktów i zajmuje 4. miejsce.

KS Częstochowianka – Sokół Katowice 3:0 (26:24, 25: 21, 25:19)

Ze zwycięstwa cieszyli się też w sobotę siatkarze LKPS-u Borowno. LKPS wygrał w Sieradzu z MOSiR-em 3:1. To ważne trzy punkty LKPS-u. Po 8 meczach LKPS ma na koncie 8 punktów i zajmuje 9. miejsce w II lidze (grupa 3).

MOSiR Sieradz – LKPS Borowno 1:3 (22:25, 25:21, 17:25, 28:30)