Stradomianki z kompletem punktów w meczu z Jaskółką!

W minioną sobotę (10.03) piłkarki Stradomia Częstochowa wznowiły rozgrywki III ligi śląskiej. Stradomianki pokonały 2:0 Jaskółkę Chorzów.

Faworytem sobotniego spotkania były przyjezdne z Chorzowa, które przed tym meczem plasowały się na pozycji wicelidera. Na boisku wszystko wyglądało jednak zupełnie inaczej. To podopieczne Katarzyny Bąk przeważały od samego początku meczu, przejmując zdecydowaną inicjatywę. Już w pierwszej połowie Stradomianki miały przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje. Jednak za każdym razem zwycięsko z tych pojedynków wychodziła świetnie usposobiona tego dnia bramkarka rywalek.

Druga połowa to ponownie przewaga piłkarek Stradomia, ale wciąż bez efektu bramkowego. W 60 minucie szarżującą prawą stroną Natalię Liczko nieprzepisowo zatrzymała jedna z chorzowianek. Do podyktowanego – za ten faul – rzutu wolnego podeszła Natalia Grajcar i świetnym dośrodkowaniem w pole karne rywalek spowodowała, że jedna z nich dotknęła piłki ręką. Sędzia nie wahał się ani sekundy – wskazał na jedenasty metr. W związku z absencją związaną z urazem naszej etatowej wykonawczyni rzutów karnych Leny Mesjasz do piłki podeszła doświadczona Marta Mika, która pewnym strzałem wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Po straconej bramce do odrabiania strat rzuciły się piłkarki Jaskółek. To był jedyny fragment meczu gdy uwidoczniła się delikatna przewaga drużyny przyjezdnej. Napór rywalek trwał kilka minut jednak stradomski blok defensywny “dowodzony” przez strzelczynię bramki Martę Mikę wyszedł z tych chwilowych opresji bez zarzutu. W wyniku kilkukrotnych dyskusji z sędzią w 67. minucie drugą żółtą kartką a w efekcie czerwoną została ukarana napastniczka chorzowianek. Od tego momentu Stradomianki zaczęły ponownie opanowywać sytuację. Zwieńczeniem tego fragmentu gry była w 88. minucie fantastyczna bramka Iwony Tarnowskiej. Dysponująca świetnym przeglądem sytuacji piłkarka częstochowskiej drużyny widząc, że bramkarka gości wyszła daleko od swojej bramki oddała strzał z ok 40 metrów który pięknym lobem tuż pod poprzeczką znalazł drogę do bramki.

Stradom Częstochowa – Jaskółki Chorzów 2-0 (0-0)

Skład : Małgorzata Juszczyk – Natalia Grajcar, Marta Mika, Wiktoria Dzianak, Maja Tomczyk, Weronika Włoch, Iwona Tarnowska, Ewelina Kaczmarzyk, Nicola Wojciechowska, Karolina Surdyk, Natalia Liczko oraz Oliwia Młynek, Marta Huras, Ania Kołodziejczyk, Ola Połacik, Kamila Michalska, Katarzyna Załogowska, Klaudia Mszyca