Speedrowerzyści Lwów Avia z sukcesami w mistrzostwach świata!

Speedrowerzyści Lwów Avia z sukcesami w mistrzostwach świata!

Dobiegły końca speedrowerowe Mistrzostwa Świata, które w ostatnich tygodniach rozgegrano w Polsce. Były to bardzo udane zmagania dla reprezentantów Polski, a w historii rozgrywek zapisali się także zawodnicy Lwów Avia Częstochowa.

W tegorocznych zmaganiach w światowym czempionacie udział wzięła bardzo duża liczba przedstawicieli, zarówno Lwów Avia jak i Lwów Krasnali, których celem było zbieranie doświadczenia w tego typu imprezie. Zawodnicy obu sekcji przywieźli do domów całką sporą liczbę medali dla Częstochowy, a najważniejsze laury zawisły na szyjach Dominika Rycharskiego oraz Marcina Szymańskiego. Pierwszy z nich zdobył m.in. Indywidualne Mistrzostwo Świata Weteranów, zaś wrocławianin do swojego dorobku dorzucił srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Open. Na podium stawali także Arkadiusz Dudek, Piotr Jamroszczyk oraz Alicja Hamara z Sandrą Charbich.

Indywidualne Mistrzostwa Świata OPEN:
1. Ben Mould (Walia) (4,3,4,3,4) 18
2. Marcin Szymański (3,4,4,2,4) 17+4
3. Dawid Bas (Świętochłowice) (4,4,3,4,2) 17+3

12. Tomasz Włodarczyk (3,2,2,2,2) 11
15. Piotr Jamroszczyk (1,1,1,1,3) 7

Indywidualne Mistrzostwa Świata JUNIORÓW (do lat 18):
1. Marcel Krzykowski (Świętochłowice) (4,4,4,4,4) 20
2. Lewis Brinkhoff (Anglia) (2,4,4,3,4) 17
3. Mikołaj Reszelewski (Ostrów) (4,3,3,3,3) 16

Indywidualne Mistrzostwa Świata WETERANÓW (od 40. roku życia):
1. Dominik Rycharski (Częstochowa) (4,4,4,4,4) 20
2. Michał Kastrau (Bydgoszcz) (4,3,4,4,3) 18
3. Marcin Puk (Gniezno) (3,4,3,4,2) 16+4

16. Arkadiusz Dudek (Częstochowa) (1,1,1,1,2) 6

Indywidualne Mistrzostwa Świata GRAND WETERANÓW (pow. 50 roku życia):
1. Patrick Wenn (Irlandia) (4,4,4,4) 16
2. Norman Venson (Anglia) (4,3,4,3) 14+4
3. Paul White (Australia) (3,3,4,4) 14+3

Indywidualne Mistrzostwa Świata CHŁOPCÓW (do lat 16):
1. Radosław Morawiak (Żołędowo) (4,4,3,4,4) 19
2. Lewis Brinkhoff (Anglia) (4,2,4,4,4) 18
3. Marcel Krzykowski (Świętochłowice) (4,4,4,4,W) 16

9. Kamil Dembczyk (Częstochowa) (3,2,2,3,1) 11
17. Braian Charbich (Częstochowa) (1,W) 1

Indywidualne Mistrzostwa Świata KOBIET OPEN:
1. Lucy Millikin (Australia) (4,4,4,4) 16
2. Emily Burgess (Anglia) (4,4,4,30 15
3. Macie Schmidt (Anglia) (4,4,4,2) 14

10. Sandra Charbich (Częstochowa) (3,1,2,1) 7
11. Alicja Hamara (Częstochowa) (2,2,1,2) 7

Indywidualne Mistrzostwa Świata DZIEWCZĄT (do lat 16):
1. Emily Burgess (Anglia) (4,4,4,4) 16
2. Maddie Saunders (Anglia) (4,3,4,4) 15
3. Zuzanna Klett (Żołędowo) (4,4,3,3) 14

6. Sandra Charbich (Częstochowa) (3,2,3,3) 11
7. Alicja Hamara (Częstochowa) (2,3,3,2) 10

Drużynowe Mistrzostwa Świata OPEN:
1. Polska (67): Bartosz Grabowski (16), Remigiusz Burchardt (13), Dawid Bas (19), Marcin Szymański (16), Rafał Duliński (3)
2. Anglia (49)
3. Australia (42)

Drużynowe Mistrzostwa Świata JUNIORÓW (do lat 18):
1. Anglia (76)
2. Polska (75): Mikołaj Menz (11), Radosław Morawiak (18), Marcel Krzykowski (20), Patryk Bielaczek (8), Mikołaj Reszelewski (18)
3. Walia (54)

Drużynowe Mistrzostwa Świata WETERANÓW (od 40. roku życia):
1. Anglia (58)
2. Australia (54)
3. Polska (53): Aleksander Zieliński (11), Marcin Puk (7), Dominik Rycharski (13), Arkadiusz Słysz (14), Maciej Pudliszewski (8)

Drużynowe Mistrzostwa Świata KOBIET:
1. Anglia (91)
2. Polska (57): Sandra Tamborska (3), Julia Pieprzyk (11), Alicja Hamara (11), Sandra Charbich (10+1), Zuzanna Klett (12), Patrycja Klett (8), Klaudia Kędziora (2)

Mistrzostwa Świata Par OPEN:
1. Polska (24): Bartosz Grabowski (6), Dawid Bas (6), Marcin Szymański (12)
2. Australia (21)
3. Walia (21)

Mistrzostwa Świata Par JUNIORÓW (do lat 18):
1. Anglia (34)
2. Polska (33): Marcel Krzykowski (12), Radosław Morawiak (19), Mikołaj Menz (2)
3. Walia (32)

Mistrzostwa Świata Par WETERANÓW (od 40. roku życia):
1. Polska (26): Arkadiusz Słysz (10), Marcin Puk (14), Aleksander Zieliński (2)
2. Anglia (23)
3. Walia (18)

Drużynowy Puchar Federacji OPEN:
1. Polska (101): Bartosz Grabowski (13), Patryk Kriger (14), Marcin Szymański (13), Piotr Jamroszczyk (16), Dawid Bas (18), Michał Sassek (120, Szymon Kowalczyk (15)
2. Wielka Brytania (95)
3. Australia (69)

Drużynowy Puchar Federacji JUNIORÓW (do lat 18):
1. Polska (80): Mikołaj Menz (11), Mikołaj Reszelewski (8), Radosław Pilarski (7), Radosław Morawiak (15), Patryk Bielaczek (10), Marcel Krzykowski (18), Igor Orłowski (5), Jakub Ignyś (6)
2. Wielka Brytania (66)

Drużynowy Puchar Federacji WETERANÓW (od 40. roku życia):
1. Wielka Brytania (79)
2. Polska (69): Michał Kastrau (13), Arkadiusz Słysz (20), Aleksander Zieliński (12), Tomasz Szwajorek (17), Arkadiusz Dudek (7)
3. Australia (60)

Drużynowy Puchar Federacji KOBIET:
1. Wielka Brytania (89)
2. Polska (55): Sandra Tamborska (11), Alicja Hamara (9), Sandra Charbich (8), Julia Pieprzyk (11), Zuzanna Klett (11), Patrycja Klett (5)

ŹRÓDŁO: LWY CZĘSTOCHOWA