Sparingowy triumf „Skrzaków”

Piłkarze Skry szlifują formę przed rundą wiosenną. Częstochowianie w minioną sobotę rozegrali już siódmy mecz kontrolny, który zakończył się wygraną „Skrzaków” nad Stalą Brzeg 3:0.

Beniaminek II ligi strzelanie rozpoczął już w 10. minucie, kiedy rzut karny podyktowany po faulu na Damianie Nowaku, na bramkę zamienił Piotr Nocoń. Wynik już w drugiej części gry podwyższył Sebastian Siwek, który przytomnie zachował się w polu karnym rywala, dobijając piłkę po wcześniejszym uderzeniu Noconia. Dziesięć minut przed ostatnim gwizdek wynik spotkania ustalił Łukasz Kowalczyk, który celnie uderzył lewą nogą w długi róg bramki rywali.

Pierwsze 20-25 minut gry było pod pełną kontrolą. Później w naszą grę wkradło się trochę chaosu, ale druga połowa znowu toczyła się pod nasze dyktando. Gdybyśmy byli bardziej skuteczni, wynik byłby jeszcze wyższy – skomentował przebieg sparingu dla oficjalnej strony klubu trener Paweł Ściebura, który dodał, że jest zadowolony z postawy zespołu i czuje, że jest w coraz lepszej dyspozycji. – Coraz lepiej jest z motoryką i dynamiką, ale nas to nie dziwi, bo tak zaplanowaliśmy żeby forma rosła. Mam nadzieję, że przełoży się to na sezon i w pierwszych meczach będzie optymalna.

Stal Brzeg – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki:

• 0:1 Nocoń (10., karny)
  • 0:2 Siwek (62.)
  • 0:3 Kowalczyk (80.)

Skra:  Krzczuk – Napora, Poprawa, Holik, Obuchowski, Niedbała, Olejnik, Zalewski, Kieca, Nocoń, Nowak.

II połowa: Kos – Marek, Mastalerz, Blaszkiewicz, Obuchowski, Gołębiewski, Musiał, Kowalczyk, Rogala, Nocoń, Siwek.