Smutny mecz siatkarzy AZS-u Częstochowa. Dawid Murek i Michał Gogol ze swoim Espadonem wygrali 3:1

Siatkarze AZS-u Częstochowa przegrali w sobotę w HSC ważny mecz z Espadonem Szczecin 1:3. Wszystko wskazuje na to, że po rundzie zasadniczej będą zajmować ostatnie miejsce.

Kibice AZS-u byli optymistami przed meczem z Espadonem. Choć AZS tracił do 15. miejsca aż 6. punktów to kibice wierzyli, że częstochowianie pokonają Espadon za trzy punkty i odrobią stratę do rywali do 3 punktów. Tak się jednak nie stało. Trzy punkty z Częstochowy wywieźli goście, którzy rozegrali niezłe spotkanie. Tylko w drugim secie oddali inicjatywę AZS-owi.

Pierwszy set padł łatwym łupem gości. Gospodarze wrócili do gry w drugiej partii. AZS prowadził 16:14 i 21:17. ostatecznie częstochowscy siatkarze wygrali 25:21 i doprowadzili do remisu 1:1.

Kilkuset kibiców zgromadzonych w hali wierzyło w wygraną akademików. Tak się jednak nie stało. Espadon prowadzony przez byłego szkoleniowca AZS-u Michała Gogola ponownie z łatwością wygrali trzeciego seta. Wyrównana walka trwała do stanu 7:8. Następnie szczecinianie odskoczyli na 12:8, 16:9 i 22:13 wygrywając seta do 14.

W czwartej partii Espadon ponownie szybko wypracował sobie przewagę 6:3, którą siatkarze gości stale powiększali. Gdy espadon prowadził 18:13 AZS zdobył dwa punkty z rzędu. Na tabli widniał wynik 15:18. AZS podgonił jeszcze na 18:21. Końcówka seta należała jednak do gości. Szczecinianie wgrali 25:21 i cały mecz 3:1.

Dzięki wygranej w Częstochowie Espadon ma na koncie 22 punkty i awansował na 13. miejsce. 14. miejsce zajmuje Łuczniczka Bydgoszcz (20 punktów). Na 15. pozycji jest BBTS Bielsko Biała (19 punktów), a na 16. AZS Częstochowa (13 punktów).

Do zakończenia rundy zasadniczej w Plus Lidze pozostały trzy kolejki. AZS zagra z rywalami z czołówki: Skrą Bełchatów (wyjazd), Lotosem Gdańsk (dom) i Cuprum Lubin (wjazd).

Warto odnotować, że trenerem Espadonu jest były szkoleniowiec AZS-u Częstochowa Michał Mieszko Gogol, a na libero grał były siatkarz AZS-u i ulubieniec częstochowskich kibiców Dawid Murek.

AZS Częstochowa – Espadon Szczecin 1:3 (15:25, 25:21, 14:25, 21:25)

AZS: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Grebeniuk, Szlubowski, Janus, A. Kowalski (libero) – Buczek, Polański, Szymura.