Skra imponuje formą w meczach kontrolnych

W minioną sobotę kolejny mecz kontrolny rozegrali piłkarze częstochowskiej Skry. Podopieczni Pawła Ściebury pokonali Sołę Oświęcim 5:0.

Skra Częstochowa rozegrała piąty już test-mecz przed nadchodzącą rundą wiosenną. Skrzacy na własnym obiekcie przy Loretańskiej podejmowali III-ligową Sołę Oświęcim. Początkowa faza spotkania była dość wyrównana, a pierwszą groźną okazję do objęcia prowadzenia mieli goście. Piłka trafiła jednak w słupek. W kolejnych minutach zaczęła się deklarować przewaga Skry, którą w 43. minucie udokumentował Daniel Rumin, który strzelił gola otwierającego wynik spotkania. Częstochowianie poszli za ciosem i dwie minuty później po bramce Mateusza Woldana prowadzili już 2:0.

Druga część meczu rozgrywała się pod wyraźne dyktando drużyny Pawła Ściebury. w 62. minucie na tablicy wyników było już 3:0. Wszystko to za sprawą precyzyjnego uderzania sprzed pola karnego w wykonaniu Sebastiana Rogali. Pięć minut później golkiper gości znów musiał wyciągał piłkę z bramki, po strzale głową Mariusza Holika. Wynik meczu w 75. minucie ustalił Daniel Rumin.

Skra – Soła Oświęcim 5:0 (2:0)

Skra: Kosut – Mastalerz, Woldan, Błaszkiewicz, Obuchowski – Napora,  Musiał, Ogłaza, Krupa, Nocoń, Nowak (40. Rumin)

II połowa: Biegański – Olejnik, Mastalerz, Holik, Krupa (64. Marek), Kowalski, Kowalczyk, Rogala (64. Jura) , Nocoń (64. Wierus), Niedbała, Rumin