Skra Częstochowa jest już w finale Pucharu Polski i czeka na drugiego finalistę

Piłkarze III-ligowej Skry zostali pierwszym finalistą Pucharu Polski na szczeblu okręgu częstochowskiego. W sobotnim półfinale pokonali A-klasowy Orzeł Kiedrzyn 3:2.

Zwycięstwo III-ligowej Skrze nie przyszło fatwo. Gospodarze już w 9. minucie objęli prowadzenie, ale po dwóch kwadransach gry był już remis. I takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron kibice zobaczyli trzy bramki. Dwie zapisano na konto Skry, a jedna dla Orła. Ostatecznie do finału PP awansowała Skra i teraz czeka na swojego rywala.

Mecz z Orłem Kiedrzyn był też ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rundy wiosennej w III lidze. Już za tydzień Skra rozegra pierwszy mecz o III ligowe punkty.

AK

Skra Częstochowa – Orzeł Kiedrzyn 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Nowak (9.), 1:1 Teodorczyk (30.), 2:1 Kowalczyk (54.), 3:1 Nowak (70.), 3:2 Kurpios (90.).

Skra: Kosut – Gerega (45. Kowalczyk), Mastalerz, Błaszkiewicz, Obuchowski, Niedbała (45. Nocoń), Musiał, Olejnik, Piecuch (45. Sawicki), Mularczyk, Nowak (70. Rumin).