Siatkarze AZS-u Częstochowa wygrali z Łuczniczką pierwszy mecz o 15. miejsce w Plus Lidze

Drużyna AZS-u Częstochowa zrobiła pierwszy krok w stronę uniknięcia gry w barażach. W środę siatkarze AZS-u w pierwszym spotkaniu o 15. miejsce pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2.

Częstochowianie w pierwszych dwóch setach prezentowali się bardzo dobrze i na przerwę schodzili prowadząc 2:0. Niestety, ale 10-minutowa przerwa wybiła ich z rytmu. Od początku trzeciej partii inicjatywę przejęli bydgoszczanie. Szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi i wygrali trzeciego seta do 19. Goście góra byli również w czwartej partii. AZS nie miał w ogóle pomysłu na grę i przegrał seta do 16.

Na szczęście gospodarze przełamali się w tie-breaku i wygrali do 7. To 5 wygrana AZS-u w obecnym sezonie. Po meczu pozostał jednak niedosyt. AZS prowadził 2:0 i mógł wygrać mecz za 3:0 lub 3:1 za 3 punkty. Wówczas przed rewanżem w Bydgoszczy byłby w dość dobrej sytuacji.

Rewanżowy mecz odbędzie się 19 kwietnia w Bydgoszczy. Po pierwszym spotkaniu AZS ma 2 punkty, a Łuczniczka 1. Jeśli bydgoszczanie wygrali 3:0 lub 3:1 to oni zagwarantują sobie 15. miejsce. Jeśli Łuczniczka wygra 3:2 to zespoły rozegrają złoty set. Każde zwycięstwo AZS-u sprawi, że to częstochowianie zostaną sklasyfikowani na 15. pozycji, a w barażach będzie grać Łuczniczka.