SEC: Mikkel Michelsen najlepszy w Vojens. Madsen musiał odpuścić zawody

W sobotni wieczór odbył się 3. finał cyklu TAURON Speedway Euro Championship. W duńskim Vojens triumfował Mikkel Michelsen, który na podium stanął z Kacprem Woryną oraz Nickim Pedersenem. Słabe zawody zanotował Paweł Przedpełski, a Leon Madsen musiał zrezygnować z występu po piątkowym wypadku w Częstochowie.

Madsen może mówić o sporym pechu, bowiem przed zawodami w Vojens był w grze o Indywidualne Mistrzostwo Europy i tym samym blisko obrony wywalczonego przed rokiem tytułu. Skutki wypadku w ligowym meczu przeciwko GKM-owi Grudziądz były jednak zbyt duże i Duńczyk nie czuł się wystarczająco dobrze, by już dzień później wsiąść na motor i z powodzeniem walczyć o kolejne punkty. Drugi z żużlowców forBET Włókniarza, który startuje w tegorocznym cyklu o sobotnich zawodach najlepiej chciałby zapomnieć. Paweł Przedpełski zdobył zaledwie dwa punkty i został sklasyfikowany na 16. miejscu.

Liderem cyklu jest Grigorij Łaguta z dorobkiem 34. punktów. Tuż przed Nickim Pedersenem (33) i Mikkelem Michelsenem (30). Na siódmym miejscu jest Madsen (26), a na jedenastym Przedpełski (13).