Remis Skry w starciu z rezerwami Legii Warszawa

Skra Częstochowa w trzecim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną piłkarskiej III ligi zremisowała z rezerwami Legii Warszawa 1:1.

Po meczach z drugoligową Garbarnią Kraków oraz GKS-em Bełchatów na podopiecznych Pawła Ściebury czekały rezerwy Legii Warszawa. W sobotnim meczu w 39. minucie prowadzenie objęli Wojskowi. Piłkę do bramki z najbliższej odległości po strzale głową wpakował Tomasz Wełnicki. Wyrównującą bramkę w drugiej części spotkania strzelił Piotr Nocoń, który pokonał bramkarza Legii celnym uderzeniem z dystansu.

Pod kątem taktycznym, kultury gry mecz stał na bardzo wysokim poziom. To był nasz najlepszy sparing. W pierwszej połowie stworzyliśmy dużo więcej sytuacji od Legii i gdybyśmy je wykorzystali, moglibyśmy ten mecz wygrać. Raz trafiliśmy w poprzeczkę, raz obronił bramkarz Legii, rywale wybijali  też piłkę z linii bramkowej. Legia tak naprawdę miała dwie sytuacje, ale bardzo dobrze spisał się Mikołaj Biegański – mówi na łamach oficjalnej strony klubu szkoleniowiec Skry.

Co ciekawe mecz z wysokości trybun oglądali Tomasz Łapiński, Jacek Magiera oraz Michał Żewłakow. Kolejnym sparingpartnerem Skry będzie Rozwój Katowice.

Legia II Warszawa – Skra Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Wełnicki (39), 1:1 Nocoń (52.)

Skra Częstochowa: I połowa: Kosut (25. Biegański) – Obuchowski, Błaszkiewicz, Mastalerz, Olejnik, Marek, Musiał, Ogłaza, Napora, Nocoń, Rumin

II połowa: Biegański (60. Krzczuk, 85. Biegański) – Mastalerz (70. Olejnik), Woldan, Holik, Obuchowski (70. Marek), Kowalski, Kowalczyk, zawodnik testowany (78. Rogala), zawodnik testowany, Nocoń (zawodnik testowany), Nowak