Remis Polonii oraz porażki rezerw Rakowa i Sparty

W meczach 14 kolejki HAIZ IV ligi jedynie Polonii Poraj udało się zdobyć punkt, po remisie 1:1 z Szombierkami Bytom. Sparta uległa Ruchowi Radzionków 1:3, a Raków II przegrał swoje spotkanie aż 0:4 z Polonią Łaziska Górne.

Mecz Polonii Poraj z liderem tabeli – Szombierkami Bytom był niezwykle wyrównany. Kibice zgromadzeni na stadionie w Poraju musieli czekać na pierwsze trafienie aż do ostatniego kwadransa spotkania. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Tomasz Rybak, który dał w 77 minucie prowadzenie gościom. Taki wynik jednak długo się nie utrzymał, ponieważ na 5 minut przed zakończeniem meczu do wyrównania doprowadził Bartłomiej Płatkowski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, co daje Polonii cenny punkt w bardzo trudnym starciu z mocnym rywalem.

Polonia Poraj – Szombierki Bytom 1:1 (0:0)

0:1 – Rybak, 77 min

1:1 – Płatkowski, 85 min

Polonia: Grzywa – Płatkowski, Mizgała, Nowak, Wnuk (45. Sebastian Majewski) – Kozłowski (65. Witczyk), Psonka, Kaziszyn (55. Piwiński), Dankowski, Skwarczyński – Mendela (88. Swatek)

Mniej szczęścia w ostatniej kolejce miała Sparta Lubliniec. Podopieczni trenera Tomasz Owczarka nie mogą zaliczyć spotkania do udanych. Już w drugiej minucie meczu golkiper gospodarzy był zmuszony wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Roberta Wojsyka. Przed upływem drugiego kwadransa goście prowadzili już dwoma bramkami, gdy na listę strzelców znów wpisał się Wojsyk. Kolejne trafienie w tym meczu, tym razem w 66 minucie znów należało do Wojsyka, który tego dnia był w znakomitej dyspozycji, dzięki czemu skompletował hattricka. Piłkarzy z Lublińca stać było na przeprowadzenie tylko jednej akcji zakończonej udanym strzałem na bramkę gości. Wynik meczu w 69 minucie na 1:3 ustalił Damian Kosiński. Sparta po dwóch remisach z topowymi zespołami, tym razem musi uznać wyższość rywala.

Sparta Lubliniec – Ruch Radzionków 1:3 (0:2)

0:1 – Wojsyk, 2 min

0:2 – Wojsyk, 28 min

0:3 – Wojsyk, 66 min

1:3 – Kosiński, 69 min

Sparta: Masina – Radek, Rutkowski, Skolik, Breulich, Knejski, Markowski (46. Panek), Gatys, Ślęzak (46. Kosiński), Gadecki, Borowiec

Wyjazd drugiej drużyny Rakowa Częstochowa do Łazisk Górnych okazał się nieszczęśliwy. Po ostatniej wygranej nad Górnikiem Piaski 4:0, tym razem takim samym stosunkiem bramek czerwono-niebiescy przegrali swoje spotkanie. Już w 12 minucie meczu wynik otworzył Sebastian Gielza. Drugie trafienie dla Polonii padło dokładnie dwadzieścia minut później, tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Mazurek. Gospodarze na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, lecz jak się okazało, nie zamierzali na tym poprzestawać. Dwa szybkie ciosy w 71 i 73 minucie pozbawiły gości jakichkolwiek nadziei na wywiezienie z Łazisk Górnych choćby punktu. Bramkę na 3:0 strzelił Ireneusz Badura, a dzieła dokończył Daniel Fabisiak ustalając wynik meczu.

Polonia Łaziska Górne – Raków II Częstochowa 4:0 (2:0)

1:0 – Gielza, 12 min

2:0 – Mazurek, 32 min

3:0 – Badura, 71 min

4:0 – Fabisiak, 73 min

Raków: Górski – Zębik, Małolepszy, Obodecki (70.Kurek), Woszczyna – Sośniak (78. Dzianok), Szcząber, Kuśmierek, Danilczyk (75. Michnicki) – Bawolik, Wróbel