Raków wygrał z warszawską Polonią i został mistrzem na półmetku II ligi! Co za runda. 17 meczów bez porażki częstochowskich piłkarzy!

Ostatni mecz rundy jesiennej rozegrali w niedzielę piłkarze Rakowa. Częstochowianie 3:1 pokonali warszawską Polonię i zostali mistrzem na półmetku rozgrywek w II lidze. To jednak nie koniec. W listopadzie piłkarze rozegrają jeszcze dwa mecze z rundy rewanżowej.

W niedzielnym meczu piłkarze Rakowa walczyli o utrzymanie pozycji lidera, o mistrza na półmetku rozgrywek oraz o to, by być jedyną niepokonaną drużyną w rundzie jesiennej. Udało się zrealizować wszystkie trzy cele. Raków wygrał z „czarnymi koszulami” (choć w niedzielę Polonia grała w białych strojach), utrzymał pozycję lidera i pozostał jedynym zespołem w II lidze bez porażki.

Gdy są wyniki i dobra atmosfera to też fajnie się gra. Raków już w 23. minucie spotkania, tak jak na żywo relacjonowali ze stadionu komentatorzy Radia FON, objął prowadzenie. Autorem bramki był Tomas Petrasek, o którego zaczynają pytać kluby z wyższych lig. Trzy minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Częstochowianie wykorzystali zdekoncentrowanie gości i Tomasz Margol podwyższył na 2:0. Kibice byli wówczas pewni, że Raków już tego meczu nie przegra…

Goście jednak nie dawali za wygraną. W swojej pierwszej akcji wywalczyli rzut karny. Bramkę na 2:1 zdobył Krystian Pieczara. Do przerwy wynik nie zmienił się i Raków zszedł do szatni prowadząc 2:1.

Piłkarze Rakowa już kilkakrotnie w tym sezonie udowodnili, że bardzo dobrze graja zaraz po przerwie. I potwierdzili to dzisiaj w meczu z Polonią. Cztery minuty po wznowieniu gry było już 3:1 dla czerwono-niebieskich. Swojego drugiego gola zdobył Petrasek. Mimo ataków ze strony gospodarzy kibice nie doczekali się kolejnych bramek.

Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze Rakowa mogli odtańczyć taniec radości. Było się z czego cieszyć. Raków utrzymał pozycję lidera i został mistrzem jesieni. Raków na półmetku rozgrywek ma punkt przewagi nad Odrą Opole. Raków ma 37 punktów, a Odra 36. Częstochowianie pozostali też jak na razie jedyną niepokonaną drużyną w II lidze.

Ale to nie koniec. Już w najbliższą sobotę Raków rozegra kolejny mecz w II lidze. Częstochowianie podejmować będą Olimpię Elbląg, a 2016 rok mają zakończyć meczem w Poznaniu z Wartą. Cel na te mecze to utrzymanie pozycji lidera i pozostanie bez porażki w II lidze.

AK

Raków Częstochowa – Polonia Warszawa 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Petrasek (23.), 2:0 Margol (26.), 2:1 Pieczara (28.), 3:1 Petrasek (49.).

Raków: Loska – Góra, Petrasek, Duriska, Malinowski, Figiel, Margol (84. Kmieć), Oziębała, Kowalczyk (0. Siedlik), Czerkas (79. Płonka), Mazan (81. Mizgała).