Raków wygrał z Niemcami i teraz czeka na Wisłę

Piłkarze Rakowa w drugim swoim meczu kontrolnym podczas obozu w Opalenicy pokonali niemiecki Berliner Athletik 4:1. Już w najbliższy piątek częstochowianie zagrają przy ul. Limanowskiego w Pucharze Polski z Wisłą Puławy.
Piłkarze Rakowa zakończyli już zgrupowanie w Opalenicy. W drugim sparingu podczas obozu przygotowawczego czerwono-niebiescy ograli Berliner Athletik 07 4:1. czerwono-niebiescy prowadzenie objęli po samobójczym golu rywali. Później na listę strzelców wpisywali się dwaj nowi piłkarze: Tomasz Margol, Tomasz Płonka. Wynik meczu na 4:1 ustalił Daniel Rumin.
Dla podopiecznych trenera Marka Papszuna był to ostatni mecz kontrolny przed piątkowym (godz. 17) meczem rundy wstępnej Pucharu Polski. Raków przy ul. Limanowskiego podejmować będzie Wisłę Puławy. Wygrany z tej pary zagra w I rundzie PP z Chrobrym Głogów.

SKI

Raków Częstochowa – Berliner Athletik 4:1 (3:1)
I połowa: Loska – Góra, Cyfert, Petrasek, Malinowski, Szymański, Margol, zawodnik testowany, Figiel, Warchoł (30. Mizgała), Płonka. II połowa: Zawodnik testowany – Cyfert, Petrasek, Wojtyra, Piątek, Rogala, zawodnik testowany (55. Warchoł), Mizgała, zawodnik testowany 3 (70. Kowalczyk), Margol (60. Figiel), Rumin.