Raków wygrał w Niepołomicach i jest już liderem

Piłkarze Rakowa są już liderem II ligi. Częstochowianie wygrali w sobotę w Niepołomicach z Puszczą 2:0 i nadal są niepokonani.

Mecz Puszczy z Rakowem zapowiadał się na najciekawsze spotkanie kolejki. Rywale byli na trzecim miejscu w tabeli, a Raków na drugim. Lepsi w meczu kolejki okazali się goście, którzy wygrali po bramkach Filipa Kowalczyka 2:0.
Raków do meczu z Puszczą przystąpił ze Słowakiem Peterem Mazanem, który tydzień temu podpisał kontrakt z częstochowskim klubem. Mazan ma za sobą ponad 100 występów w ekstraklasie i to było widać podczas meczu w Niepołomicach. W grę Rakowa wniósł wiele spokoju, a po jego akcji i strzale padł pierwszy gol dla Rakowa.
Spotkanie w Niepołomicach rozpoczęło się od groźnych ataków gospodarzy. Po jednym z nich Puszcza zmarnowała szansę „sam na sam” z częstochowskim bramkarzem. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Rakowa, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. Co prawda w pierwszej połowie czerwono-niebiescy nie zdołali strzelić bramki, ale po zmianie stron dwa razy na listę strzelców wpisał się Filip Kowalczyk.

Obydwie bramki padły po atakach Rakowa z lewej strony boiska. Kowalczyk pierwszą swoją bramkę zdobył w 64. minucie i wykorzystał błąd bramkarza Puszczy, który strzał Petera Mazana odbił przed siebie, a przy dobitce Kowalczyka nie miał szans. Również przy drugim technicznym strzale Kowalczyka w 78.minucie, gdzie piłka wpadła do bramki tuż przy słupku bramkarz gospodarzy był bezradny.

Mecz zakończył się wygraną Rakowa 2:0 co sprawiło, że czerwono-niebiescy po 9 kolejkach nadal są niepokonani. Częstochowianie wykorzystali też w sobotę stratę punktów przez liderującą Odrę Opole, która zremisowała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Raków zrównał się punktami z Odrą, ale dzięki lepszemu stosunkowi bramek awansował na pozycję lidera!