Raków podzielił się punktami z Sandecją

Piłkarze częstochowskiego Rakowa 24 kwietnia awansowali do ekstraklasy i od tamtej pory… nie mogą wygrać. Za trzeci z rzędu mecz bez wygranej i remis 2-2 w Nowym Sączu ciężko ich jednak krytykować. Po pierwsze dlatego, że zwycięstwo stracili już w doliczonym czasie gry, a po drugie w końcówce sezonu trener Marek Papszun daje pograć kilku zawodnikom, którzy wcześniej nie mieli do tego zbyt wielu okazji.

Starcie czołowych drużyn Fortuna 1. Ligi od początku mogło się podobać. Częstochowianie od początku chcieli grać ofensywnie, dochodzili do sytuacji bramkowych, ale i gospodarze nie pozostawali dłużni. Wynik otwarty został w 32. minucie przez Mateusza Klichowicza. Raków za wszelką cenę chciał doprowadzić do remisu jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę, ale dobrze w bramce Sandecji spisywał się Szymon Tokarz.

Drugą połowę czerwono-niebiescy zaczęli z jeszcze większym animuszem. Dość szybko przyniosło to efekt, bo w 55. minucie Tokarzowi nie pozostało nic innego jak sfaulować w polu karnym debiutującego w pierwszym składzie Franciszka Wróblewskiego. Strzał z 11 metrów na gola zamienił Sebastian Musiolik. Sporo ożywienia w szeregi drużyny wniósł wprowadzony w 70. minucie Piotr Malinowski. W 86. minucie Wróblewski mógł poczuć się spełniony w debiucie. To właśnie on wyprowadził Raków na prowadzenie! Wydawało się, że Raków dowiezie wygraną do końca, ale w doliczonym czasie gry jeden punkt gospodarzom uratował Marcin Flis.

Trzecia z rzędu strata punktów powoduje, że Raków chcąc zostać mistrzem Fortuna 1. Ligi musi w ostatniej serii pokonać Wigry Suwałki. A nie będzie to zadaniem łatwym, ponieważ ekipie z Suwałk tylko wygrana pod Jasną Górą przedłuży nadzieje na utrzymanie. Wszystkie mecze ostatniej kolejki zaplanowano na sobotę (18.05) o godzinie 17.30.

Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa 2:2 (1:0)

1-0 Mateusz Klichowicz ‘32
1-1 Sebastian Musiolik ‘55 (z karnego)
1-2 Franciszek Wróblewski ‘86
2-2 Marcin Flis ‘90+2

Sandecja: Tokarz – Basta, Flis, Kałahur, Klichowicz, Flaszka, Kuźma (83. Baran), Małkowski, Maślanka (90. Chmiel), Ogorzały (73. Dudzic), Piter-Bucko

Raków: Szumski – Noiszewski (87. Figiel), Góra, Schwarz, Bartl (70. Malinowski), Listkowski, Sapała, Kun, Wróblewski, Szczepański (80. Lewicki), Musiolik