Raków niepokonany w Turcji. Wygrana czerwono-niebieskich na koniec zgrupowania

Po niemal dwóch tygodniach zgrupowania w tureckim Kizilagac piłkarze Rakowa Częstochowa wkrótce wrócą do Polski. W minioną sobotę podopieczni Marka Papszuna rozegrali ostatni mecz kontrolny na obozie w Turcji. Czerwono-niebiescy 2:0 pokonali Wołyń Łuck.

Mecz jak większość gier Rakowa pod wodzą trenera Papszuna toczyła się pod dyktando lidera Fortuna 1 Ligi. Częstochowianie już w pierwszym kwadransie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki. Raków prowadzenie objął jednak w 23. minucie po akcji, w której najpierw Rafał Figiel posłał piłkę na głowę Tomasa Petraska, a Czech zagrał futbolówkę do niepilnowanego Sebastiana Musiolika. Napastnik czerwono-niebieskich wykorzystał tę okazję, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 45. minucie sobotniego test-meczu tym razem sam Tomas Petrasek wpakował piłkę do bramki, oczywiście po strzale głową. Raków dominował również w drugiej części spotkania, ale gole w tym meczu już nie padły.

Czerwono-niebiescy rozegrali na obozie w Turcji cztery mecze kontrolne. Trzy z nich zakończyły się wygranymi Rakowa, w jednym padł bezbramkowy remis.

Bramki:

• 23′ – S. Musiolik
  • 45′ – T. Petrasek

Raków – I połowa: Szumski – Kasperkiewicz, Petrasek, Schwarz, Góra, Figiel, Malinowski, Domański (Bartl), Musiolik, Listkowski (Zachara), Kun.

Raków – II połowa: Szumski – Kościelny (Góra), Niewulis, Kasperkiewicz, Mondek, Schwarz, Sapała, Bartl (Apolinarski), Zachara (Musiolik), Michalik (Wróblewski), Eze.