Premierowy test-mecz Rakowa zakończony pewną wygraną

Od pewnego zwycięstwa 3:0 nad Stalą Mielec mecze kontrolne rozpoczął Raków Częstochowa. Bramki dla beniaminka ekstraklasy strzelali Szymon Lewicki, Jakub Apolinarski oraz nowy nabytek Emir Azemović. Sobotni sparing podsumował tygodniowe zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej.

Raków, który przygotowania do sezonu rozpoczął tydzień wcześniej od Stali Mielec rozegrał bardzo udane spotkanie. Częstochowianie zaprezentowali skuteczność pod bramką rywala, a także dobrze spisywali się w defensywie, nie tracąc bramki i nie pozwalając na zbyt wiele ekipie z Fortuna 1 Ligi.

Wynik meczu już w 8. minucie otworzył Szymon Lewicki, który wykorzystał podanie Daniela Bartla. Czerwono-niebiescy kapitalnie rozpoczęli także drugą część spotkania, bowiem już po minucie gry wynik podwyższył Jakub Apolinarski. Asystą w tej akcji popisał się Piotr Malinowski. Wynik meczu w samej końcówce ustalił nowy piłkarz w ekipie spod Jasnej Góry Emir Azemović, który wykończył akcję po zagraniu innego nowego gracza Andrija Lukovicia.

W sobotnim meczu szansę do gry od trenera Marka Papszuna otrzymali wszyscy nowi piłkarze.

Raków Częstochowa : Stal Mielec 3:0 (1:0)

Raków (I połowa): Gliwa – Piątkowski, Petrasek, Kasperkiewicz (18. Szymonowicz), Kun, Schwarz, Sapała, Bartl, Domański, Nouvier, Lewicki.

Raków (II połowa): Gliwa (56. Górski) – Szymonowicz, Petrasek (56. Kasperkiewicz), Azemović, Malinowski, Sapała (56. Ślęzak), Babenko, Domański (56. Pavlas), Apolinarski, Luković, Musiolik.