Pracowity weekend lekkoatletów CKS-u Budowlani

Ponad 60 startów zaliczyli lekkoatleci CKS-u Budowlani w miniony weekend. Częstochowscy zawodnicy startując w różnych imprezach uzyskują minima na mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Najliczniejsza grupa startowała w sobotę na ogólnopolskim mityngu lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej. Podczas tych zawodów doskonale zaprezentował się Michał Piątek, który wygrał bieg na dystansie 800 m w czasie nowego rekordu życiowego. Jego wynik to 2:02,21 min. Drugie miejsce na dystansie 100 m zajęła Magdalena Brendel z wynikiem 12,41. Nina Muszyńska w biegu na 200 m zajęła w klasyfikacji ogólnej 5. miejsce, jednak w swej kategorii wiekowej U-18 była pierwsza z wynikiem 26,23 s. Drugie miejsce wywalczyła sztafeta dziewcząt 4×100 m. Dziewczęta biegnące w składzie: Nina Muszyńska, Patrycja Kościelna, Aleksandra Toborek i Weronika Przybylska uzyskały wynik 51,91 s. Trzecie miejsce na dystansie 800 m wywalczyła Natalia Kowalska z wynikiem 2:25,37 min. Podczas tych zawodów doskonale zaprezentowali się również młodzicy CKS-u. Marek Chruściel uzyskał na 400 m wynik 53,52 sek. Radosław Bartłomiejczyk na 200 m 23,94 sek., a Mateusz Dawiskiba na 100 – 11.93 sek. Ich rezultaty to aktualnie czołowe wyniki w kraju w kategorii U-16 i oczywiście nowe rekordy życiowe.

W Szczecinku podczas mistrzostw Polski juniorów (U-20) i młodzieżowców (U-23) w biegu na dystansie 5000 m Oliwier Mutwil zajął 12.miejsce wynikiem 15:22,64 min (U-23) natomiast Jakub Mrożek (U-20) był trzynasty, a jego rezultat to 16:04,03 min. Wyniki te są nowymi rekordami życiowymi zawodników. W Krakowie startujący na dystansach 100 i 200 m Bruno Waszkiewicz uzyskał odpowiednio 11.30 s i 23,07 s.

W Łodzi podczas ogólnopolskiego mityngu Mateusz Kacperak w biegu na dystansie 400 m przez płotki osiągnął 57,79 s. – nowy rekord życiowy. W stolicy naszego kraju startowała w otwartych mistrzostwach Warszawy – Wioletta Szkop. Nasza zawodniczka rywalizowała w siedmioboju zajmując 4. miejsce z wynikiem 4118 punktów – rek. życiowy. Do podium zabrakło jej zaledwie dwóch punktów. Niestety nie udał się start Jakubowi Jelonkowi, który startując w Pucharze Europy na Litwie w Olita został zdyskwalifikowany po 38 kilometrze za błędy techniczne podczas chodu sportowego na dystansie 50 km.  W najbliższy weekend nasi zawodnicy w liczbie ponad 40 osób wystartują w Bielsku-Białej, gdzie rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa w kategoriach U 18, U 20 i seniorów. Również liczna grupa naszych lekkoatletów wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi.