Porażka Rakowa w Opalenicy z Chrobry Głogów

Piłkarze Rakowa przebywają w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Mieszkają w czterogwiazdkowym hotelu, w którym przebywali Portugalczycy podczas Euro 2012. Na boisku już takich luksusów jednak nie ma.

We wtorek Raków rozegrał sparing z Chrobrym Głogów. – Przegraliśmy 0:1, ale wynik nie jest teraz najważniejszy – relacjonuje dla Radia Fon wiceprezes Rakowa Krzysztof Kołaczyk. – Trener Papszun zagrał na dwa składy. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 i tak skończył się mecz. Przeszkadzał nam jednak wiatr. Po zmianie stron mieliśmy już przewagę, ale nie udało się tego udokumentować golem. Był to jednak mecz walki z naszej strony. Dodatkowo trener testował trzech nowych zawodników. Mieliśmy swoje cele i je realizowaliśmy.

Trener Marek Papszun desygnował we wtorkowym sparingu do gry czterech z sześciu nowych piłkarzy Rakowa. Byli to Tomasz Płonka, Patryk Szymański, Lukas Duriska, Tomasz Margol. Sztab szkoleniowy Rakowa testował też trzech kolejnych zawodników i szuka dobrego młodzieżowca.

Kolejny sparing Raków rozegra w Opalenicy w sobotę. Tak jak już informowało Radio Fon rywalem Rakowa będzie niemiecki zespół Berliner Athletik Klub 07.

SKI

Raków Częstochowa – Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

Raków: Kos – Mesjasz, Margol, Piątek, Kmieć, Duriska, Kamiński, Rogala, Szymański, zawodnik testowany, Płonka. II połowa: Kos – Cyfert, Góra, Wojtyra, Malinowski, Margol (70. Kmieć), Figiel, Rumin, Warchoł, zawodnik testowany , zawodnik testowany.