Podział punktów Sparty i zwycięstwo Polonii nad Rakowem II – Podsumowanie

W dwóch sobotnich spotkaniach Haiz IV ligi emocji nie brakowało. Sparta niespodziewanie zremisowała z RKS-em Grodziec, a Polonia Poraj odprawiła z kwitkiem rezerwy Rakowa.

W pierwszym z sobotnich spotkań, Polonia Poraj podejmowała Raków II Częstochowa. Po grze ekipy kierowanej przez trenera Dawida Krzętowskiego można spodziewać się wszystkiego. Po zdecydowanym zwycięstwie przed tygodniem, tym razem czerwono-niebiescy do ostatnich minut walczyli o komplet punktów, który przypadł lepszej w tym potkaniu Polonii.

Prowadzenie w meczu objęli goście, po bramce Patryka Dzianoka w 21.minucie. Kwadrans później Polonii udało się wyrównać, za sprawą Patryka Mendeli, który raz jeszcze wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania na niecały kwadrans do końcowego gwizdka sędziego.

Po 11. kolejkach Polonia zajmuje 7. lokatę, natomiast czerwono-niebiescy odjechali aż na 11. miejsce w ligowej tabeli.

Polonia: Grzywa – Płatkowski, Mizgała, Nowak, Wnuk – Witczyk, Piwiński (21. Kaziszyn), Swatek (74. Konieczko), Psonka, Kozłowski (60. Skwarczyński) – Mendela

Raków: Górski – Obodecki, Woszczyna, Zębik, Małolepszy (75. Olesiński) – Wróbel, Mizgała, Sośniak, Rabiniak (77. Danilczyk) – Dzianok (60. Kurek), Bawolik (72. Hacaś)

W drugim spotkaniu Sparta Lubliniec podejmowała przed własną publicznością RKS Grodziec. Goście, zajmujący przed tym spotkaniem 4 miejsce w ligowej klasyfikacji, nie bez powodu stawiani byli w roli faworyta tego spotkania, z racji ostatniej słabej dyspozycji drużyny z Lublińca. Sparta jednak nie uległa ekipie z Będzina i po trudnym spotkaniu, ostatecznie drużyny podzieliły się punktami po remisie 2:2.

Dwukrotnie w tym spotkaniu prowadzenie obejmowali goście. Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie, za sprawą Barana. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i już w dziesiątej minucie dzięki bramce Borowca mecz zaczął się na nowo. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać aż godzinę. Na powtórne prowadzenie gości wyprowadził Prokopów. Ostatnie słowo jednak należało do gospodarzy, a dokładniej do Borowca, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do remisu, ustalając tym samym wynik spotkania i stając się bohaterem Sparty.

Sparta: Polak – Dąbek, Grzyb (65. Słapek), Knejski, Radek – Breulich, Gadecki (90+1. Perkowski), Gatys – Ślęzak, Skolik, Borowiec