PlusLiga oddala się się od AZS-u. Łuczniczka ponownie górą!

Nie po myśli Akademików układają się baraże o PlusLigę. W drugim spotkaniu Łuczniczka Bydgoszcz pokonała AZS 3:0 i jest o krok od pozostania w elicie.

Początek spotkania był dość wyrównany, choć nieznaczną przewagę mieli siatkarze z Bydgoszczy. Biało-zieloni próbowali nawiązać walkę i złapać wiatr w żagle. Taka sytuacja miała miejsce przy wyniku 15:11 dla gospodarzy. Wtedy trzy „oczka” z rzędu padły łupem podopiecznych Krzysztofa Stelmacha. Drużyna Jakuba Bednaruka nie pozwoliła jednak na nic więcej i „odjechała” częstochowianom, wygrywając 25:18. Kolejny set to przekonująca wygrana Łuczniczki, choć początek partii tego nie zapowiadał. AZS prowadził 7:6, a jego gra wyglądała coraz lepiej. Optymizm w szeregach AZS-u szybko został zażegnany, bowiem po chwili gospodarze prowadzili już 15:9, pewnie dowożąc zwycięstwo do końca. Set zakończył się potrójnym blokiem bydgoszczan na Mateuszu Rećko. Zdecydowanie najbardziej wyrównanym setem była trzecia odsłona meczu. Wszystko to za sprawą lepszej postawy Akademików i wielu błędów gospodarzy. Wyrównana gra toczyła się do stanu 20:20. Więcej chłodnej krwi w końcówce zachowali jednak podopieczni Jakuba Bednaruka, wygrywając 25:21.

Po dwóch spotkaniach w rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw 2:0 prowadzi Łuczniczka Bydgoszcz. Trzeci 5 maja odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa.

Łuczniczka Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:14, 25:21)

Łuczniczka: Ananiew (16), Goas, Jurkiewicz (7), Filipiak (12), Gorczaniuk (6), Sacharewicz (7), Kowalski (libero) i Gryc
AZS: Rećko (14), Siwicki (3), Bućko (5), Stolc (7), M’Baye (7), Szczurek, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Mańko (1) i Magnuszewski