Piłkarze Rakowa wygrali w Poznaniu z Wartą i przerwę zimową spędzą na fotelu lidera II ligi. Co za jesień. 19 meczów bez porażki!

Drużyny w II lidze rozegrały 19 kolejkę spotkań i rozpoczęły ponad trzymiesięczną przerwę zimową. Liderem II ligi przez przez ponad trzy miesiące będzie częstochowski Raków, który w tym sezonie popisał się serią 19 meczów bez porażki.

Częstochowscy piłkarze w sobotę wygrali w Poznaniu z Wartą 2:1. Czerwono-niebiescy już w 9. minucie wyszli na prowadzenie po golu Przemysława Oziębały i potwierdzili, że przyjechali do Poznania z mocnym akcentem zakończyć tegoroczne rozgrywki. W 68. minucie po golu Rafała Figla było już 2:0 i kibice Rakowa mogli cieszyć się, że to częstochowska drużyna będzie liderem przez przerwę zimową. Gdy chwilę później gospodarze zmniejszyli straty częstochowscy piłkarze musieli skupić się na tym by utrzymać prowadzenie. Udało się. Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze Rakowa mieli wiele powodów do radości. Wygrali11 mecz w lidze, są liderem i mają za sobą serię 19 spotkań bez porażki. Raków jako jedyny nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu w II lidze.

Raków ma na koncie 41 punktów. Wiceliderem jest Radomiak Radom (40 punktów), a trzecie miejsce zajmuje Odra Opole (39).