Paulina Myrda z medalami mistrzostw świata w Pięcioboju Nowoczesnym!

W bułgarskiej Sofii w dniach 18-25 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów U-19 i Juniorów Młodszych U-17 w Pięcioboju Nowoczesnym. Spory sukces podczas światowego czempionatu osiągnęła częstochowianka Paulina Myrda, która wróciła do kraju z dwoma medalami.

Częstochowianka w Sofii zanotowała kilka bardzo dobrych startów. W konkurencji indywidualnej Paulina Myrda zajęła 11. miejsce w kategorii junior młodszy U-17, jednocześnie w tym samym starcie liczona była klasyfikacja drużynowa, a w niej wraz Nelą Szczur i Zofią Ciesielską, częstochowianka wywalczyła brązowy medal. Kolejny krążek, tym razem srebrny Paulina Myrda zdobyła w sztafecie żeńskiej z Nelą Szczur. Niewiele brakło, by nasza reprezentantka zdobyła jeszcze jeden medal, lecz w sztafecie mix w parze z Olafem Paradowskim uplasowała się na 4. miejscu.

W Bułgarii nasz kraj reprezentowała jedenastoosobowa ekipa. W zawodach łącznie wzięło udział blisko pięciuset zawodników z czterdziestu krajów.