Norwid z Lechią w finale!

W piątek (21.09) w hali Norwida odbyły się dwa spotkanie przedsezonowego turnieju. Drużyna Radosława Panasa po pięciosetowym spotkaniu wygrała z Mickiewiczem Kluczbork, a Lechia Tomaszów Mazowiecki uporała się z KPS-em Siedlce.

Pierwszy mecz półfinałowy momentami kompletnie nie układał się po myśli częstochowian. Norwid grał w kratkę, ale jego szczęście rywale z Kluczborka również. W kluczowych momentach meczu, jakim dla gospodarzy był czwarty set oraz tie-break Norwid pokazał charakter i po ostatnim gwizdku sędziego mógł cieszyć się z triumfu.

Exact Systems Norwid Częstochowa – UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 (26:28, 25:21, 21:25, 25:16,15:9)

W drugim piątkowym spotkaniu wicemistrz I ligi z zeszłego sezonu mierzył się z KPS-em Siedlce. Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte, a o losach partii decydowała gra na przewagi, którą dwukrotnie zwyciężyli siatkarze z Tomaszowa. Siedlczanie nie zamierzali się poddawać i dzięki bardzo dobrej postawie w trzecim secie, wrócili do gry. Czwarty set, który także był wyrównany ostatecznie zakończył się wygraną Lechii, która triumfowała w całym meczu 3:1.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce 3:1 (29:27, 26:24, 16:25, 25:22)

W sobotę dojdzie do najważniejszych spotkań turnieju oraz do ostatnich sprawdzianów przed inauguracją nowego sezonu. O godzinie 12.00 w meczu o 3. miejsce KPS Siedlce zagrają z drużyną z Kluczborka, a o godzinie 14.00 w finale Norwid zagra z Lechią.