Norwid bez punktów. BBTS Bielsko-Biała wygrywa pod Jasną Górą

W meczu 21. kolejki Krispol 1. Ligi nie było niespodzianki. Wicelider – BBTS – pokonał 3:1 Exact Systems Norwid Częstochowa.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Podopieczni trenera Piotra Lebiody na początku premierowej partii prowadzili 7:3. Jednak rywale po kilku minutach zdołali doprowadzić do remisu (10:10). Kolejne fragmenty przyniosły walkę „punkt za punkt”. Przy stanie 15:15 w polu serwisowym pojawił się Kamil Kosiba, a Norwid zdołał odskoczyć na trzy oczka. Częstochowianie utrzymali przewagę i wygrali seta 25:21.

Niestety, jak się później okazało był to jedyny pozytywny akcent w sobotnie popołudnie. Po zmianie stron do głosu doszli zawodnicy trenera Harry’ego Brokkinga – byłego szkoleniowca AZS-u Częstochowa. Dobry okres gry miał Siergiej Kapelus, a jego koledzy dostosowali się poziomem do przyjmującego. Efektem tego było zwycięstwo 25:20 i doprowadzenie do remisu.

Podbudowani wygraną w drugiej partii goście okazali się lepsi także w secie numer trzy. Od początku bielszczanie wyszli na prowadzenie, nękając rywali skutecznymi atakami i mocnymi zagrywkami. BBTS ostatecznie wygrał 25:21 i wyszedł na prowadzenie 2:1.

O ostatnim secie można powiedzieć – patrząc z perspektywy częstochowian – „Miłe złego początki”. Norwid objął czteropunktowe prowadzenie 6:2, a następnie 14:10. W tym momencie do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy, którzy doprowadzili do remisu po 17. Końcówka tej partii należała do BBTS-u, który zwyciężył 25:22, a w całym meczu 3:1.

MVP spotkania został Oleg Krikun – zdobywca 22. punktów (19 atakiem, 3 blokiem). Z kolei po stronie częstochowian najskuteczniejszy był Damian Kogut – 13 oczek, z czego 3 zagrywką, a 10 atakiem.

Po 21. kolejkach Exact Systems Norwid Częstochowa zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Z kolei BBTS utrzymał pozycję wicelidera. W kolejnej serii spotkań drużyna spod Jasnej Góry zmierzy się na wyjeździe z SMS-em PZPS I Spała. Ten pojedynek odbędzie się 15. lutego o godzinie 16.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25)