Kolejna „piątka” Skry w sparingu

Skra Częstochowa kontynuuje przygotowania do rundy wiosennej III ligi. Podopieczni Pawła Ściebury w walentynkową środę pokonała Polonię Poraj 5:0.

Częstochowianie przeważali od samego początku. Skra dyktowała warunki i stwarzała sobie sytuacje pod bramką rywali. Bramkę otwierającą spotkanie w 23. minucie strzelił Piotr Mastalerz, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym. Skrzacy swoje prowadzenie powiększyli pod koniec pierwszej części spotkania, kiedy to zamieszanie pod bramką Polonii wykorzystał Łukasz Kowalczyk.

Szkoleniowiec Skry – Paweł Ściebura w drugiej połowie zdecydował się na wiele zmian w kadrze. Drużyna z Loretańskiej wciąż przeważała i…strzelała bramki. W 72. minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, którą na gola zamienił Dawid Niedbała. Przy kolejnej bramce dla Skry, pecha mieli piłkarze z Poraja, którzy sami wpakowali piłkę do bramki. Wynik spotkania w 86. minucie ustalił Damian Nowak.

Skra odniosła kolejne przekonywujące zwycięstwo, strzelając w drugim meczu kontrolnym z rzędu pięć bramek. Kolejny test-mecz częstochowianie rozegrają w sobotę, 17 lutego o godzinie 11.00 na „Lorecie”. Rywalem Skry będzie Ruch Radzionków.

Skra Częstochowa – Polonia Poraj 5:0 (2:0)

Bramki:

1:0 Mastalerz (23.), 2:0 Kowalczyk (42.), 3:0 Niedbała (72.), 4:0 samobójcza (75.), 5:0 Nowak (86.)

I połowa: Kosut – Mastalerz, Woldan, Holik, Obuchowski – Olejnik, Kowalczyk, Musiał, Nocoń, Krupa, Rumin

II połowa: Biegański – Olejnik (Wierus), Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski (69. Krupa)– Kowalski, Ogłaza, Musiał (60. Opala), Marek, Niedbała, Nowak