Drugi sparingowy remis Skry

Sparingowy remis 1:1 miał miejsce dziś w Kamyku, gdzie Skra Częstochowa zmierzyła się z beniaminkiem III-ligi RKS-em Radomsko.

W sobotnim test-meczu przez większość czasu gra toczyła się w środku pola, a momentami kibice byli świadkami naprawdę twardej walki. Częstochowianie prowadzenie objęli już w 8. minucie, kiedy po rzucie rożnym w polu karnym RKS-u doszło do sporego zamieszania, a piłkę do bramki skierowali sami piłkarze III-ligowca.

Ekipa z Radomska w kolejnym etapie meczu miała swoje okazje do wyrównania, lecz najpierw na posterunku obecny był Mikołaj Biegański, a następnie na przeszkodzie stanęła poprzeczka. RKS swego dopiął jednak w 40. minucie, przeprowadzając składną akcję, która zakończyła się celnym uderzeniem testowanego piłkarza. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej części meczu w słupek trafił Piotr Nocoń. W drugiej połowie oba zespoły nie potrafiły stworzyć bramkowych sytuacji, a remis 1:1 utrzymał się do samego końca sparingu.

Sparing z RKS-em Radomsko był trzecim przetarciem Skry przed startem sezonu II ligi. Kolejny test-mecz podopieczni trenera Pawła Ściebury zagrają w najbliższy piątek przeciwko Rakowowi Częstochowa, który dziś pewnie pokonał Wisłę Płock (Więcej o meczu –> TUTAJ).

Skra – RKS Radomsko 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 (8.) samobójcza, 1:1 (40.) zawodnik testowany

Skra: Biegański – Mońka, Błaszkiewicz, zawodnik testowany, Obuchowski – Niedbała, Olejnik, Zalewski, Marek – Nocoń – Niedojad
II połowa: Kos (70. Kowalczyk) – Gerega, Błaszkiewicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Napora, Rogala, Gołębiowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany (75. Żabik)