Dobre wieści z Jawora. Ważne zwycięstwo KS Częstochowianki!

KS Częstochowianka wygrała pierwsze spotkanie II rundy play-off w siatkarskiej II lidze kobiet z Olimpią Jawor 3:1.

Faworytkami półfinałowego starcia pomiędzy KS Częstochowianką a Olimpią Jawor wydawały się te drugie. W pierwszym meczu w Jaworze to jednak drużyna spod Jasnej Góry mogła cieszyć się ze zwycięstwa, wygrywając 3:1.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące i wyrównane od pierwszego gwizdka sędziego. Losy pierwszego seta ważyły się do samego końca. Ostatecznie 25:23 premierową partię wygrały siatkarki Olimpii. Częstochowianka nie zamierzała się poddawać i pokazała charakter w kolejnym secie, wygrywając na przewagi 29:27. Ten set i ta wygrana dodały skrzydeł drużynie Anity Krzyczmonik. W trzecim secie „Czanka” pewnie wygrała 25:17. Częstochowianki poszły za ciosem i to zdecydowanie, deklasując rywalki w ostatniej partii, pozwalając im zdobyć zaledwie 12 punktów.

W rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw KS Częstochowianka prowadzi 1:0. Kolejne spotkanie już jutro w Jaworze. Początek o godzinie 15.00.

Olimpia Jawor – KS Częstochowianka 1:3 (25:23, 27:29, 17:25, 12:25)