Częstochowski cliff diver Krzysztof Kolanus czwarty we francuskim La Rochelle

Pochodzący z Częstochowy cliff diver Krzysztof Kolanus ma za sobą czwarty start w tegorocznej edycji Red Bull Cliff Diving. Tym razem skoczkowie rywalizowali we Francji.

Częstochowianin Krzysztof Kolanus prezentuje w obecnym sezonie bardzo dobrą formę podczas Światowej Serii Red Bull Cliff Diving. W czwartych tegorocznych zawodach rozegranych we Francji Kolanus zajął wysoką czwartą pozycję. Zdobył 471,75 punktów. Do trzeciego na podium Czecha Michala Navratlila brakło mu kilkunastu punktów.

Bardzo dobra postawa Kolanusa w La Rochelle w obecności około 70 tysięcy widzów sprawiła, że pochodzący z Częstochowy skoczek, który jest jedynym reprezentantem Polski w zawodach Red Bull Cliff Diving, awansował w klasyfikacji generalnej na wysoką 6. pozycję.

Zawodnicy w miejscowości La Rochelle skakali z wysokości 27-metrowej platformy. Wygrał Anglik Gary Hunt, który wykonał z powodzeniem najtrudniejszy skok na świecie. Drugi był Amerykanin Andy Jones. Trzecie miejsce zajął Czech Michal Navratil.

– Jestem zadowolony z czwartego miejsca, było bardzo blisko do podium – mówił po zawodach Kolanus. – Z drugiej strony jestem rozczarowany, bo nie skoczyłem nowego skoku. Zamierzałem zrobić pięć salt z półobrotem. Może podczas następnych zawodów w Polignano zdecyduję się go wykonać. Niebawem, po długiej przerwie, pojawię się w Polsce i wezmę udział w pokazach highdivingowych, które odbędą się 13 sierpnia w Szczecinie. Serdecznie wszystkich zapraszam!

Piąty przystanek z Serii Red Bull Cliff Diving odbędzie się we włoskim Polignano.