Co za prezent przed świętami! Siatkarze LKPS-u Borowno wygrali na boisku lidera! Siatkarki Częstochowianki grały z Olimpią Jawor i…

Ostatnie mecze w 2016 roku w II lidze rozegrały siatkarki Częstochowianki oraz siatkarze LKPS-u Borowno. Dużą niespodziankę i fajny prezent przed świętami sprawił LKPS, który wygrał w Tomaszowie Mazowieckim z prowadzącą w tabeli Lechią. Częstochowianka przegrała niestety z Olimpią Jawor 1:3.

Swój mecz przegrały w sobotę i to przed własną publicznością siatkarki KS Częstochowianki. Częstochowianka grała z Olimpią Jawor, która miała tylko punkt więcej od siatkarek trenowanych przez Pawła Kapicę. Częstochowianki przegrały jednak 1:3 i Olimpia odskoczyła już na cztery punkty.

Dwa pierwsze sety padły łupem gości. W trzecim do roboty wzięły się częstochowianki. Również w czwartym secie grały dobrze. Miały szansę na tie-break i przynajmniej punkt. Po grze na przewagi lepsza jednak była Olimpia i wywiozła z Częstochowy 3 punkty.

Częstochowianka w 12 kolejkach wywalczyła 21 punktów i zajmuje 5. miejsce.

KS Częstochowianka – Olimpia Jawor 1:3 (21:25, 18:25, 25:17, 25:27)

W bardzo dobrej formie znajdują się ostatnio siatkarze LKPS-u Borowno. Podopieczni trenera Piotra Stachury wygrali w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią, która była liderem. Tym samym w bardzo dobrych nastrojach spędzą święta i wejdą w nowy rok.

Po wygranej i zdobyciu dwóch punktów LKPS ma na koncie 19 „oczek” i zajmuje 6. miejsce. Lechia po porażce z LKPS-em spadła na drugie miejsce. Prowadzi zespół Czarni Rząśnia (36 punktów).

Lechia Tomaszów Mazowiecki – LKPS Borowno 2:3 (21:25, 25:16, 27:29, 25:22, 12:15)