Cenna wygrana Skry!

Skra Częstochowa na początku wiosny gra w kratkę, zwycięstwa przeplatając porażkami. Tym razem „Skrzacy” triumfowali i to w naprawdę dobrym stylu. Podopieczni Pawła Ściebury strzelili aż cztery gole i wygrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 4:1.

Ekipa spod Jasnej Góry bardzo dobrze weszła w sobotnie spotkanie. Już w 8. minucie meczu Skrę na prowadzenie wyprowadził Damian Nowak, który okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z golkiperem „Stalówki”. Napastnik częstochowskiej drużyny soboty jednak nie może zaliczyć do w pełni udanej, bowiem przed końcem pierwszej połowy doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Więcej goli w pierwszych 45. minutach już nie było, a Skra schodziła do przerwy z wynikiem 1:0. Druga część meczu dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy po rzucie rożnym doprowadzili do wyrównania. Autorem trafienia został Grzegorz Janiszewski. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo. Trzy minuty później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Piotr Nocoń i ponownie częstochowianie objęli prowadzenie. Skra wrzuciła wyższy bieg w kolejnych minutach, czego efektem były dwa gole strzelone przez Sebastiana Siwka.

Skra pokazała charakter i po bolesnej przegranej ze Zniczem, tydzień później sięgnęła po bardzo cenne trzy „oczka”. Dzięki wygranej częstochowianie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli.

Stal Stalowa Wola : Skra  Częstochowa 1:4 (0:1)

Bramki:

0:1 Damian Nowak (8) asysta Kamil Zalewski

1:1 Grzegorz Janiszewski (53)

1:2 Piotr Nocoń (56) z rzutu wolnego

1:3 Sebastian Siwek (61)

1:4 Sebastian Siwek (70) asysyta Niedbała

Stal Stalowa Wola: Konefał – Trąbka, Trubeha (46. Łętocha), Dadok (72. Kitliński), Mroziński, Stelmach (46. Pietras), Sobotka, Jopek, Jarosz, Dziubiński, Janiszewski

Skra Częstochowa: Biegański – Gerega, Holik, Poprawa, Obuchowski –  Napora (85. Skowron), Olejnik, Zalewski, Niedbała (79. Kieca) – Nocoń (89. Marek) – Nowak (44. Siwek)