Blisko niespodzianki. Koszykarze AZS-u przegrali nieznacznie z Polonią Bytom

Bliscy sprawienia niespodzianki w spotkaniu 2. kolejki II ligi byli koszykarze AZS-u Częstochowa. Podopieczni Dariusza Szynkiela walczyli jak równy z równym z faworyzowaną Polonią Bytom i nieznacznie przegrali 95:101.

Udany początek i wyrównana pierwsza kwarta zakończona remisem 27:27 mogła wlać wiele nadziei w koszykarzy z Częstochowy, którzy nie byli faworytem sobotniego meczu w Bytomiu. Druga kwarta pokazała, że dobra gra częstochowian w pierwszych dziesięciu minutach nie był przypadkiem. Akademicy wygrali drugą odsłonę 31:21 i to oni schodzili do szatni na przerwę prowadząc różnicą 10 „oczek”. Niestety jak się później okazało druga część spotkania należała nieznacznie do gospodarzy. Bytomianie ostro wzięli się za odrabianie strat w trzeciej kwarcie, którą wygrali 31:23 i niemal doprowadzili do remisu. W ostatniej kwarcie ta sztuka Polonii już się udała i po lepszej końcówce spotkania, to miejscowa drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa 101:95.

Drużyna AZS-u może czuć niedosyt, bo zwycięstwo i niespodzianka była bardzo blisko. Mimo porażki z tego spotkania można wysnuć wiele pozytywów, które mogą przełożyć się na kolejne spotkania ligowe Akademików. W 3. kolejce ekipa Dariusza Szynkiela zagra w Hali Polonia z MCKiS Jaworzno.

Warto wspomnieć, że AZS w sobotnim spotkaniu musiał sobie radzić bez Nikodema Kowalskiego, który doznał kontuzji na czwartkowym treningu. Najwięcej punktów dla gości zdobyli Jarosław Fomiczow oraz Przemysław Łaszewski, autorzy 21 „oczek”. Dla zwycięzców aż 29 punktów rzucił Emil Podkowiński.

KK Polonia Bytom – AZS Częstochowa 101:95 (27:27, 21:31, 31:23, 22:14).

AZS: Szlufik, Łaszewski 21, Łucka 7, Józefowski 17, Spychała, M. Kowalski, Nogalski 7, Fomiczow 21, Makuch 8, Koćma 14, Ligęza.