AZS Częstochowa w finale I ligi!

AZS Częstochowa odniósł 18-ste zwycięstwo z rzędu, pokonując APP Krispol Września 3:0 i tym samym awansując do finału siatkarskiej I ligi. O mistrzostwo zaplecza PlusLigi Akademicy powalczą z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym podopieczni Krzysztofa Stelmacha pewnie zwyciężyli 3:0. Do Wrześni biało-zieloni pojechali dostawić drugą nogę do finału bieżących rozgrywek. Podobnie jak przed tygodniem w Częstochowie duże znaczenie odegrała premierowa partia, którą na przewagi zwyciężyli częstochowianie. Choć AZS od początku prowadził różnicą dwóch „oczek”, gospodarze zdołali odrobić straty, mając nawet piłkę setową. Punktowy atak Bartosza Krzyśka i pomyłka Patryka Napiórkowskiego sprawiły, że pierwszy set padł jednak łupem Akademików.

Pierwsza faza drugiej partii była niezwykle wyrównana, Do stanu 11:11 drużyny szły punkt za punkt. Następnie inicjatywę przejęli siatkarze z Częstochowy, którzy odskoczyli rywalom na sześć punktów. (18:12). Kiedy wydawało się, że AZS spokojnie sięgnie po triumf w drugim secie, rękawice podjęli gospodarze, którzy zdołali zniwelować straty do jednego punktu. Przy stanie 24:23 dla AZS-u, piłkę na remis w górze mieli gospodarze, ale rozgrywający Krispolu zrobił błąd podwójnego odbicia.

Biało-zieloni w kolejnym secie poszli za ciosem. Skuteczne akcje na początku seta pozwoliły wypracować 5-punktową przewagę. Mimo walki i kilku zrywów Krispolu, drużyna Krzysztofa Stelmacha kontrolowała boiskowe wydarzenia. Mecz potężną zagrywką zakończył atakujący Akademików, Bartosz Krzysiek. Najlepszym siatkarzem sobotniego spotkania wybrany został Moustapha M’ Baye.

APP Krispol Września – AZS Częstochowa 0:3 (25:27, 23:25, 21:25)