AZS 2020 Częstochowa zagra o złoto mistrzostw Polski!

Juniorzy Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa wygrali 3:1 z MOS-em Wola Warszawa i awansowali do finału mistrzostw Polski. Częstochowianie o złoty medal powalczą z Treflem Gdańsk.

Podopieczni Wojciecha Pudo półfinałowe starcie rozpoczęli od zwycięstwa w premierowej partii. Choć początek seta należał do warszawian, to siatkarze AZS-u 2020 rozpędzali się z kolejnymi akcjami i triumfowali 25:22. W drugim secie drużyna prowadzona przez Konrada Copa znalazła sposób na częstochowian i prowadziła przez większość seta. AZS 2020 zdołał wrócić do gry, doprowadzając do remisu 24:24. W samej końcówce więcej chłodnej głowy zachowali siatkarze MOS-u i zwyciężyli 26:24. Kolejna partia była bardzo zacięta. Ważnym momentem starcia był pojedynczy blok Damiana Czyżyka na środkowym warszawskiej drużyny. Po tej akcji AZS 2020 odskoczył rywalom błyskawicznie na sześć punktów i dowieźli wygraną do końca. W czwartym secie ekipa spod Jasnej Góry wrzuciła wyższy bieg i nie pozwoliła zespołowi ze stolicy wrócić do gry, ostatecznie wygrywając 25:17 i całe spotkanie 3:1

Kluczowym momentem meczu była akcja w trzecim secie, kiedy powstrzymaliśmy blokiem lidera MOS-u Warszawa. Od tej pory złapaliśmy wiatr w żagle i zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Chcemy ją pokazać także w finale. Nie zrealizowaliśmy jeszcze celu założonego przed sezonem, dlatego damy z siebie wszystko w meczu o złoto – mówi przyjmujący AZS-u 2020 Michał Nowakowski.

Częstochowska drużyna w meczu o złoto zmierzy się z Treflem Gdańsk, który w meczu półfinałowym po tie-breaku pokonała Jastrzębski Węgiel. Początek starcia zaplanowany jest na godzinę 12.30.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : MOS Wola Warszawa 3:1 (25:22, 24:26, 25:19, 25:17)