Ale niespodzianka. Siatkarze Norwida pokonali wicelidera Ślepsk Suwałki!

Siatkarze Exact Systems Norwida sprawili w sobotę w swojej hali dużą niespodziankę. Podopieczni trenera Radosława Panasa pokonali wicelidera Ślepsk Suwałki 3:1 i zdobyli 3 punkty.

Ślepsk przed meczem w Częstochowie zajmował w tabeli drugie miejsce, ale tylko dlatego, że miał zaległy mecz z 10. w tabeli Victorią Wałbrzych. Bilans Ślepska przed meczem w Częstochowie to 15 wygranych i tylko 1 porażka.

Zdecydowanym faworytem przed meczem byli goście. Ale w sporcie często bywa tak, że faworyci zawodzą. Inauguracyjną partię wygrali częstochowianie 25:22. Gdy po drugim secie był remis kibice myśleli, że goście złapali wiatr w żagle. Siatkarze ESN mieli jednak w sobotę swój dzień! Szkoda, że przebudzili się na koniec rundy zasadniczej. Wygrali wyraźnie trzeciego seta 25:17 i objęli prowadzenie 2:1 w setach co przekładało się też na jeden meczowy punkt. Częstochowianie nie zadowolili się jednak jednym punktem i walczyli o trzy. Udało się. Również czwartego seta wygrali wyraźnie 25:17 i cały mecz 3:1 czy sprawili dużą niespodziankę.

Ślepsk Suwałki w 17 kolejkach przegrał tylko 2 razy w tym dzisiaj w Częstochowie. Pozostałe 15 spotkań wygrał.

Mecz ESN ze Ślepskiem Suwałki był transmitowany na żywo przez Radio FON w formie wideo.

AK

Exact Systems Norwida Częstochowa – Ślepsk Suwałki 3:1 (25:22, 18:25, 25:17, 25:17)