Aktywny weekend lekkoatletów CKS-u. Jakub Jelonek piąty w mistrzostwach Polski

W miniony weekend zawodnicy CKS-u Budowlani Częstochowa startowali w wielu imprezach lekkoatletycznych. W sobotę w Mielcu odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Wśród uczestników był zawodnik CKS-u Jakub Jelonek, który w międzynarodowej obsadzie zajął 5. miejsce  z czasem 1 godz. 28 min i 47 sek.

W Raciborzu podczas ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego w biegu na 800 m zwyciężyła Monika Sitek w czasie 2:21,05 min. Również 1. miejsce na 400 m zajął Bruno Waszkiewicz – 50,39 sek. Jan Sitkowski był drugi na 800 m – 1:59,97 min, a Aleksander Turek szósty na 100 m – 11,77 s.

W Białogardzie w wieczornym ogólnopolskim mityngu kwalifikacyjnym udział wzięło czterech zawodników CKS-u. Nina Muszyńska w biegu na dystansie 400 m przez płotki zajęła 2. miejsce w czasie 65,73 sek. Trzeci na dystansie 3000 m był Jakub Mrożek (9:01,23 min), Konrad Simiński biegał dystans 400 m i pokonał go w 51,24 s., zajmując 5. miejsce. Na dziewiątej lokacie bieg na 800 metrów zakończył Michał Piątek.