Akademickie derby dla UJK Kielce

Wygraną AZS-u UJK Kielce zakończyły się akademickie derby pod koszem. Częstochowianie po nieudanej drugiej połowie musieli uznać wyższość rywali, którzy triumfowali w Hali Polonia 96:78.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gości, którzy grali dobrze w obronie, a dodatkowo świetnie czuli się w częstochowskiej hali i grali na dużej skuteczności, dzięki czemu objęli prowadzenie 18:5. Podopieczni Dariusza Szynkiela nie zamierzali się jednak poddawać i powoli zaczynali łapać swój właściwy rytm, dzięki czemu zniwelowali straty do rywala na siedem punktów (18:25). Druga kwarta sobotniego meczu była bardzo wyrównana. Gospodarze niczym nie ustępowali faworyzowanej drużynie z Kielc. Siedmiopunktowa przewaga gości utrzymała się jednak do końca drugiej odsłony meczu i to goście schodzili na przerwę z prowadzeniem 48:41.

Druga część meczu to już dominacja kieleckiej drużyny. Częstochowianie nie mieli pomysłu jak powstrzymać ataki gości, a sami mieli problemy z regularnym punktowaniem. W dodatku na początku trzeciej kwarty boisko musiał opuścił Nikodem Kowalski, który został ukarany dwoma faulami technicznymi. Nerwowa atmosfera nie pomogła AZS-owi odwrócić losów meczu, a goście kontrolując boiskowe wydarzenia, dowieźli prowadzenie do samego końca, wygrywając ostatecznie 96:78.

W ekipie spod Jasnej Góry najwięcej punktów zdobył Piotr Łucka (17), a po 14 „oczek” dorzucili Tomasz Nogalski oraz Jarosław Fomiczow. W drużynie gości najwięcej punktów rzucił Michał Szwedo, autor 22 „oczek”.

AZS Częstochowa : AZS UJK Kielce 78:96 (18:25, 23:23, 16:23, 21:25)

AZS Częstochowa: Makuch 5, N. Kowalski 9, Spychała, Koćma 3, Nogalski 14, M. Kowalski 5, Szlufik, Łaszewski 2, Łucka 17, Fomiczow 14, Ligęza, Józefowski 9.