AGH Kraków nie dał szans Norwidowi!

O tym meczu siatkarze Exact Systems Norwida będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Podopieczni Radosława Panasa ponieśli dotkliwą wyjazdową porażkę z AGH Kraków 0:3. Częstochowianie w bieżącym sezonie radzą sobie bardzo dobrze. Sobotnia porażka z AGH była dopiero czwartą. Wszystkie przegrane Norwid zanotował na terenie rywala.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami 3:1 wygrał Norwid. W sobotę też był faworytem, choć oczywistym było, że krakowianie będą chcieli we własnej hali zrewanżować się drużynie Radosława Panasa. Argumentów gospodarzom nie brakowało, a jednym dużym była wygrana w środę w Suwałkach. Wysoką formę krakowianie potwierdzili w sobotę.

W zasadzie wszystkie trzy sety miały podobny scenariusz. Od początku partii podopieczni Andrzeja Kubackiego budowali zaliczkę, która pozwalała im kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Krakowianom od początku udało się narzucić swój styl gry, a dodatkowo siła ofensywna była po ich stronie. To pozwoliło wygrać premierową partię 25:17. Podobny przebieg miał drugi set. Gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę, która dawała im pełną swobodę i przysłowiowy „luz”. Set wygrany do 16 sprawił, że AGH prowadził już 2:0. W ostatnim secie częstochowianie próbowali podjąć rękawicę, ale nie potrafili zatrzymać świetnie czujących się na boisku siatkarzy AGH. Drużyna Andrzeja Kubackiego cały czas miała po swojej stronie kilka punktów przewagi, którą udało się powiększyć jeszcze w końcówce partii. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:0. MVP spotkania został Mateusz Błasiak.

– Przed spotkaniem chcieliśmy zrewanżować się za mecz w pierwszej rundzie, które nie było najlepsze w naszym wykonaniu. W sobotnim spotkaniu utrzymaliśmy dobrą dyspozycję w czasie przebiegu całego meczu. Wykorzystaliśmy słabsze strony przeciwnika i uniknęliśmy błędów własnych. Cieszymy się z wygranej na początku rundy rewanżowej, ponieważ pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – podsumował spotkanie dla Radia Fon przyjmujący AGH Kraków Adam Smolarczyk

Po tej przegranej Exact Systems Norwid spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w Nysie ze Stalą.

AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)

AGH Kraków: Stajer (6), Janusz (10), Błasiak (10), Gąsior (13), Smolarczyk (5), Przystaś, Biniek (libero) oraz Rajchelt.