KS Częstochowianka jedzie do Katowic po kolejny komplet punktów

Trzy dni po inauguracji sezonu, drugoligowe siatkarki KS Częstochowianki czeka kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem podopieczne Anity Krzyczmonik zagrają w Katowicach z Sokołem.

Dobry mecz i komplet punktów bez straty seta. Taki początek rozgrywek II ligi zanotowały częstochowskie siatkarki, które pokonały TKS Tychy 3:0. Mimo, że wynik był niezwykle pozytywny, to łatwo nie było. Siatkarki TKS-u tanio skóry nie sprzedały i częstochowskie zawodniczki musiały sporo się napocić, aby pod Jasną Górę powrócić z kompletem punktów. – Zespół z Tychów prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Musieliśmy się naprawdę natrudzić by wygrać za trzy „oczka”, w dodatku bez straty seta. Siatkarki TKS-u w tym sezonie wielu zespołom mogą pokrzyżować plany – mówiła dla Radia Fon, trener zespołu – Anita Krzyczmonik.

Siatkarki Częstochowianki nie miały zbyt wielu czasu na odpoczynek, bowiem już w środę, 11 października w Katowicach zagrają z Sokołem. Drużyna z Częstochowy będzie chciała pójść za ciosem i sięgnąć po kolejne trzy punkty. Łatwo z pewnością nie będzie, ale zwycięstwo na trudnym terenie w Tychach dało Częstochowiance dużo pewności siebie. – Do Katowic jedziemy naładowane pozytywną energią, bo zwycięstwo zawsze buduje. Grunt to wykorzystać w pełni swój potencjał – kończy Anita Krzyczmonik.
Początek spotkania pomiędzy Sokołem Katowice a KS Częstochowianką o godzinie 16.00.