Tenisistki Bebetto AZS AJD na pewno z medalem MP!

W przedostatniej kolejce ekstraklasy kobiet tenisistki stołowe Bebetto AZS AJD Częstochowa pokonały  3:0 Hals Wadwicz Warszawa.

Częstochowianki spodziewały się łatwego i szybkiego zwycięstwa. W pierwszej grze Roksana Załomska wygrała bez straty seta z Natalią Bąk. W drugim pojedynku w tym samym w stosunku Daria Łuczakowska ograła byłą zawodniczkę AZS AJD – Katarzynę Nowocin. Trzeci punkt dla naszej drużyny zdobyła Kinga Falarz ( pierwszy punkt w ekstraklasie), która zastąpiła występujące Lin Gui  (występowała w tym czasie  w Mistrzostwach  Ameryki Łacińskiej) pokonała  bez problemów 3:0 Renatę Adamkiewicz.

Kolejny i ostatni mecz rundy zasadniczej ekstraklasy akademiczki rozegrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 8 kwietnia. Przed nami półfinał play off dopiero w kwietniu.  Tym samym  Bebetto ma już co najmniej medal brązowy.

Bebetto AZS AJD Częstochowa – SCKiS Hals Wadwicz Warszawa 3:0

Roksana Załomska – Natalia Bąk 3:0 (11:6, 11:7, 11:5)

Daria Łuczakowska – Katarzyna Nowocin 3:0 (14:12, 11:6, 11:6)

Kinga Falarz – Renata Adamkiewicz 3:0 (11:4, 11:4, 11:4)

Mistrzowskie sukcesy Lin Gui w Mistrzostwach Ameryki Łacińskiej

Cztery medale w mistrzostwach Ameryki Łacińskiej wywalczyła zawodniczka Bebetto AZS AJD Częstochowa – reprezentująca Lin Gui. Zawody odbyły się w dnia 4-9 marca 2018 w Hawanie w stolicy Kubie.

W najbardziej prestiżowej konkurencji Lin Gui wraz z koleżankami z Brazylii triumfowała drużynowo (w finale pokonały reprezentację Argentyny 3:0). Startowało 10 żeńskich drużyn. Zdobyła złoty medal w grze mieszanej z Ericem Jouti, a dwa brązowe medale w grze indywidualnej oraz w grze podwójnej w parze z  Bruną Takahashi.