0:3 ze Stalą i na pociąg do pierwszej ligi trzeba jeszcze zaczekać

Piłkarzom II ligowego Rakowa w meczu ze Stalą Stalowa Wola potrzebny był tylko punkt, by świętować awans do I ligi. Tymczasem częstochowianie przegrali z walczącą utrzymanie Stalą 0:3…

Kibice częstochowskiego Rakowa na fetę z okazji awansu szykowali się już w miniony weekend, ale Raków tylko zremisował z walczącą o utrzymanie Kotwicą Kołobrzeg i fetę trzeba było przenieść na środę. W mecz ze Stalą Raków potrzebował tylko punktu by zapewnić sobie awans na zaplecze ekstraklasy. Niestety, ale kibice nie mieli okazji świętować awansu z piłkarzami tuż po meczu. Raków niespodziewanie przegrał 0:3 i musiał śledzić wynik Radomiaka Radom.

Goście o dziwo od samego początku meczu mocno zaatakowali bramkę Rakowa. Kibice czerwono-niebieskich mocno przecierali oczy ze zdumienia, gdy Stal w 4., 6. i 8. minucie przeprowadziła bardzo groźne akcje, po których mogły paść gole. Co się odwlecze to nie uciecze… Goście na prowadzenie wyszli w 17. minucie spotkania. Bramkę na 1:0 zdobył Przemysław Stelmach.

Raków grał nerwowo i bardzo niedokładnie. Słabszy dzień miał kapitan Przemysław Oziębała, który nie potrafił celnie dogrywać z prawego skrzydła do swoich kolegów. Pozostali częstochowianie też nie mieli swojego dnia. Raków zamiast wyrównać w 41. minucie stracił drugą bramkę, a tuż przed przerwą Stal prowadziła już 3:0. Kibice nie wytrzymali i krzyczeli: „Raków grać k…. m…”

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Stal umiejętnie broniła dostępu do swojej bramki, a gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu nawet na honorowe trafienie. Dodatkowo od 82. minuty częstochowianie grali w osłabieniu bo Tomasz Margol ujrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Spotkanie zakończyło się porażką Rakowa 0:3. Do zakończenia sezonu pozostały 3 kolejki. W najbliższy weekend Raków zagra w Bytomiu z Polonią.

Piłkarze i kibice Rakowa po meczu nasłuchiwali na wynik Radomiaka Radom.

Po 31 kolejce w tabeli prowadzi Odra Opole, która ma 68 punktów. Drugi Raków ma 62 punkty i nad trzecią w tabeli Puszczą Niepołomice ma 5 „oczek” przewagi.